חדשות יסמין

נבחרת "איזון 3" למנהיגות כלכלית נשית עולה לשלב הביצוע

דוהרות קדימה: 95% משתתפות התכנית הארצית הייחודית של עמותת "יסמין" להכשרת ושילוב נשים לתפקידים בכירים במשק, סיימו בהצלחה את השלב העיוני וממשיכות לשלב היישום בליווי בכירות/ים מהמשק הישראלי

עמותת יסמין חתמה בהצלחה את השלב העיוני והראשון בתכנית "איזון- דירקטוריות משפיעות" מחזור 3 , תכנית הדגל של עמותת יסמין, המהווה כלי משמעותי לבנייתו וחיזוקו של הקול הנשי בקרב מקבלי ההחלטות ולבניית שדרת מנהיגות כלכלית נשית בישראל.

עשרות נשים השתלבו בתפקידים בכירים ופועלות לקדם נשים נוספות!
לאחרונה קיימה עמותת יסמין מפגש מסכם לשלב העיוני ויציאה לשלב המעשי- יישומי  של תכנית איזון השלישית, במסגרתה מוכשרות נשים אקדמאיות ומצליחות לתפקידי דירקטוריות ולעמדות בכירות במשק הישראלי. "נשים הן מנוע לצמיחת הכלכלה והתכנית נותנת להן כלים ייחודיים להשתלב בשדרת ההנהגה הכלכלית של המדינה", מסבירה כיראם בלעום, מנכ"לית ומייסדת עמותת יסמין, שהכשירה עד כה עשרות נשים להשתלב בתפקידים בכירים במשק.

בשנים 2017-2019  הצעידה יסמין להצלחה שלושה מחזורים שנתיים עם 73 בוגרות מתמידות ומצליחות מתוכן שולבו 42%  מבוגרות התכנית לתפקידי דירקטור בחברות ציבוריות וממשלתיות, בארגונים חברתיים ומוניציפליים, אולם ההצלחה לא מסתיימת כאן כי  שאר הבוגרות ממשיכות לאתגר את עצמן לתפקיד יוקרתי זה במטרה להשתלב ולהיות שותפות בהחלטות ובהשפעה. חלק גדול מבוגרות התכנית לקחו על עצמן קידום נשים ונשים בעסקים כמנוע צמיחה כלכלי, החל מקביעת הנושא  כאסטרטגיה בתוך החברה וקידמה , ליווי לנשים יזמות בהתחלת דרכן, מתן ידע והרצאות רלוונטיות מקדמות ומעשירות את הנשים בעולם העסקים ועוד…

המטרה: להכשיר מעל ל-100 נשים לתפקידים משפיעים
כיום, אחוז הנשים בתפקידי ניהול בכיר על פי נתוני הרשות לחברות ממשלתיות, עומד על 43%  והוא הולך ומשתפר. לעמותת יסמין יש חלק משמעותי בכך. תכנית איזון הנוכחית הנה מחזור 3 מבין 5 מחזורים שנתיים ש"יסמין" לקחה על עצמה לקדם, במטרה להכשיר מעל 100 נשים חזקות לכהן בתפקידים מובילים במשק.מדובר בנשים מצליחניות, ביניהן רואות חשבון, יועצות משפטיות, כלכלניות, נשות עסקים עם ניסיון ניהולי, יהודיות, ערביות ומכל רבדי החברה הישראלית. "המטרה שלנו היא לחזק את תפקידי הפירמידה בשילוב נשים ולהראות מודלים מצליחים של נשים מנהלות ומובילות, אשר שותפות בקבלת החלטות כלכליות חברתיות גורליות", מסבירה בלעום.

בכירים במשק מתגייסים להצלחת נשות יסמין
אחד מהיתרונות הגדולים של "איזון" הוא המפגש עם דירקטורים מנוסים, המהווים מלווים למשתתפות. כבר במהלך השלב הראשון לתכנית, נפגשו המשתתפות עם נשים בכירות  ומובילות במשק הישראלי אשר מכהנות דירקטוריות בחברות ציבוריות וממשלתיות , ביניהן אורית סתיו, רוני בודו, אוסנת הלל ואביבית פלג, אשר שיתפו אותן בדרך שהן עברו, נתנו טיפים, הכוונה ואף פתחו את דלתן להתייעצות ושמירה על קשר.

יש לציין כי "איזון" היא התכנית היחידה בארץ המשלבת כ-26 דירקטורים המוגרים בכירים מהמשק הכלכלי המלווים את המשתתפות לשלב המעשי של המנטורינג.  "הם מאמינים בעשייה של יסמין ותורמים את זמנם ליסמין, כי הם חושבים כמו יסמין, שקידום ושילוב נשים במרכזי השפעה הוא טוב לחברה, למשפחות ולמדינה שלנו", מדגישה בלעום את השליחות של המלווים.
במסגרת השלב המעשי, ילוו הדירקטורים את המשתתפות במשך 3 חודשים ויסייעו להן לבנות את מסלול הקידום, זאת לאחר שבשלב הראשון לתכנית המשתתפות למדו לבנות קשרים רלוונטיים לתפקיד, כיצד לשווק את עצמן לאנשי מפתח ולנצל את הרושם הראשוני לטובת קביעת פגישות והיכרות וכן, בנו תשתית להשגת המטרה- השתלבותן בתפקיד דירקטוריות בחברות מובילות.

 

"איזון 3":  95% ממשתתפות התכנית  המשיכו לשלב המעשי והיישום בליווי בכיר/ה מהמש/ק הכלכלי
ההצלחות של התכנית: מתוך 95%  המשיכו לשלב היישום והן צפויות להצטרף לשדרת המנהיגות הנשית שבונה יסמין בישראל. זאת ועוד, "איזון 3" כבר קבעה הישג ראשון כאשר אחת המשתתפות, לבנת קיזנר, מנכ"לית המכללה העסקית- איגוד לשכות המסחר, התמנתה לדירקטורית ב"תעשיידע".
חשוב להדגיש כי למפגש סיום השלב הראשון הגיעו רוב מועמדות  איזון כשהן בשלות לתפקיד בכיר, הן מבחינת ידע והן מבחינת יישומו ולאחר שערכו מפגש אישי עם מנכ"לית העמותה, והציגו בפניה את שאיפותיהן לתפקיד ספציפי, תוך הצגת עשייה המקדמת אותן לעבר המטרה. בהתאם, יועדו הדירקטורים  המלווים  לכל אחת מהמשתתפות. היכולת לעשות את ההתאמה הספציפית הזו, טמונה ביכולת חסרת התקדים של "יסמין" לרתום אנשים בעמדות מפתח לחזון העמותה ולגייס אותם למען הצלחת קהילת  יסמין.
כעת, "נבחרת איזון 3 " תזכה לליווי ותמיכה מצד בעלי תפקידי דירקטוריון ותפקידים בכירים, שיאמצו ויחכנו אותן, לרבות דירקטוריות בחברות פיננסיות, מנכ"ליות בבתי השקעות, דירקטוריות בחברות ביטוח, סחר בינלאומי, ועוד.

מעניין לציין כי, בין התחומים שבהן רוצות משתתפות התכנית להשתלב כדירקטוריות בעתיד, נמנות חברות ממשלתיות וציבוריות, ארגונים חברתיים, משרד החינוך, חברות פארמה ותרופות, טבע, נדל"ן ושיכון, תשתיות, תקשורת, חברות כלכליות ברשויות המקומיות, בנקים, בתי השקעות, חברות ביטוח, חברות הי טק וטכנולוגיה, ועוד.

כאמור, נשות "איזון 3" של יסמין יצאו לדרך היישומית והן נחושות להצליח, יש להן יעדים מוגדרים, זמנים  וחלום אחד להגשים, כפי שאמרה אביבית פלג בעלים חברת ינאוי השקעות  "מספיק מנטור אחד שיאמין בי, כדי שאצליח לפרוץ את הדרך למעלה".

בתוך כך, בחודש ינואר 2020 יתקיים אירוע גדול  לתכנית "איזון 3" בנושא חשיבות שילוב נשים למרכז ההשפעה, בהשתתפות בכירים במשק הישראלי, דירקטורים, יו"ר דירקטורים בחברות ממשלתיות וציבוריות, מנכ"לים, נציגי ממשלה, נשות ואנשי עסקים .

"החזון של יסמין הוא ליצור המשכיות לשדרת המנהיגות הכלכלית נשית שאנו מקדמים, כך שכל אחת מהן תמשוך איתה נשים נוספות למעגל התפקידים הבכירים במשק ותתרום לקידומן של נשים בתחילת דרכן העסקית", מסכמת בלעום, "זאת כדי ליצור איזון נשי בכיר בניהול וקבלת החלטות גורליות כלכליות מדיניות. כמו כן, באופן זה נשים יקדמו נשים"

הנהלת וצוות עמותת יסמין ,מודות לשותפים שלנו שתרמו להצלחת התכנית :לפדרציה היהודית של מיאמי, המגבית המאוחדת , לקרן בראשית , למתן משקיעים בקהילה ,למרכז רופין אקדמי בראשית פרופ' גליה צבר נשיאת המרכז , לסופר סונס בראשית חנה רדו, למרצים ולמרצים האורחים, למינטוירנג המלווים את שלב היישום , לצוות המקוצעי של  התכנית  עו"ד אפרת שהם , שירה כהן, ניבי זאבי , כרמלה קופר, הילה ניט ,אורלי רדוי ולכל המשתתפות בוגרות התכנית

למידע נוסף והרשמה >>> לחץ כאן