אודות יסמין

יסמין היא עמותה ללא מטרות רווח, המונהגת על ידי נשים ולמענן, אשר פועלת  ארצית למען קידום שינוי כלכלי וחברתי עבור עסקים בבעלות נשים יהודיות וערביות מכל המגזרים, הדתות והשכבות הסוציו-אקונומיות, וזאת על מנת לאפשר לנשים בישראל להשתתף באופן מלא בכלכלה הישראלית, להעלות ולקדם את סטטוס הנשים בישראל, יצירת חיים משותפים בין יהודים לערבים, תוך חיזוק הכלכלה והחברה הישראלית. אנחנו פועלות פועלת מתוך השאיפה לאפשר לבעלות עסקים לחזק ולהרחיב את עסקיהן, לצמצם את הפערים ביחס לעסקים בבעלות נשים מהפריפריה וממגזרים שונים בארץ, ולהפוך לכוח מוביל במשק הישראלי. יסמין הוקמה על ידי הגב' עופרה שטראוס והגב' כיראם בלעום ונוסדה כעמותה ללא מטרות רווח בשלהי 2012.  עד 2022, יסמין סייעה למעלה מ- 15,000 נשים יזמות ובעלות עסקים יהודיות וערביות מכל המגזרים. בשנת 2016, הוענק לעמותת יסמין "פרס יושב ראש הכנסת לאיכות חיים" על פועלה למען חברה של כבוד, סבלנות וסובלנות.

 

הייחודיות של עמותת יסמין היא בעיצוב תכניות ובהתאמתן כך שיתנו מענה הולם לצרכים ולחסמים הייחודים המאפיינים את בעלות העסקים מכלל המגזרים ברחבי הארץ. יסמין פועלת בגישה הוליסטית ואקטיבית, הכוללת זיהוי אתגרים חברתיים ופיתוח פתרונות חדשניים בשותפות עם ארגונים מתאימים, תוך בניית שותפויות ובחינת התוצאות והשפעתן החברתית. יסמין מעניקה תשומת לב מיוחדת לאתגרים התרבותיים, החברתיים והכלכליים העומדים בפני הנשים הללו על ידי קידום העסקים שבבעלותן והפעלת מגוון רחב של תכניות שונות בנושאים שונים, החל מהעצמה אישית, קידום כלכלי של בעלות עסקים, קידום מנהיגות נשית כלכלית ועד לקידום חקיקה וקידום זכויות למען נשים בעלות עסקים בישראל מכל המגזרים ברמה הרחבה ביותר. יסמין בנתה רשת של תמיכה ושל שיתוף פעולה כלכלי בין נשים מכל המגזרים בישראל, המיועד לפסיפס המגוון והרחב של נשים ממגזרים שונים בכל רחבי ישראל, המהווה מודל לדו-קיום, לחיים משותפים ולחברה ישראלית שוויונית יותר בין המגזרים השונים בישראל:בשנת 2023 יסמין עתידה לסייע לעוד 1,000 עסקים בבעלות נשים יהודיות וערביות מכל רחבי הארץ  על ידי מגוון רחב של תכניות בנושאי יזמות וניהול עסק ברחבי הארץ, עבור נשים מכל המגזרים ומכל השכבות הסוציו-אקונומיות, החל מתכניות המותאמות לנשים מעוטות יכולת וכלה בתכניות למען קידום וחיזוק צמרת הנהגה הנשית בישראל. יסמין תמשיך להפעיל תכניות מגוונות לפיתוח כלכלי, העצמה, חונכות אישית לעסקים, הכשרות לניהול עסק, הכשרות טכנולוגיות, תכנית עסקית חברתית למעורבות של עסקים בבעלות נשים בקהילה ועוד. בנוסף, יסמין תמשיך להקדיש את עבודתה לקידום שינוי חברתי לנשים בעלות עסקים בזירות הציבוריות בישראל ותקדם שותפויות עם ארגונים שונים מהמגזר הציבורי, החברתי, הפרטי והן הממשלתי. 

האתגר

לקדם נשים בעסקים,
גם בסביבה עתירת מכשולים

יסמין פועלת מתוך היכרות עם המכשולים הרבים העומדים בפני נשים בדרך להצלחה עסקית, כמו ריחוק גאוגרפי ממרכזי עסקים, מחסור בהכשרה הולמת, היעדר תמיכה מהסביבה, התנגדויות על רקע מסורתי או תרבותי, אפליה על רקע מין או דת ועוד. אנו מאמינים כי הדרך להסרת החסמים הללו מתחילה בהקשבה לצרכיהן של הנשים הנתקלות בקשיים, והתאמת התכניות השונות באופן שיענה על צרכים אלה ככל שניתן, וממשיכה בהקמת רשת תמיכה ושיתוף פעולה כלכלי בין נשים מכל המגזרים והתחומים.

מטרת העמותה

להוביל שינוי ושוויון

המטרה העיקרית שלנו היא יצירת שינוי כלכלי וחברתי, הכולל מתן הזדמנויות כלכליות שוות לנשים מכל המגזרים ויישום בשטח של ערכים כמו דו קיום בין ערבים ליהודים, ושוויון בין המינים גם בתחום העסקי.
האמצעים בהם אנו פועלים להגשמת המטרה:
  • פיתוח כישורי חיים והעצמה אישית
  • הקניית כלים וידע בתחום המנהיגות הכלכלית
  • יצירת הזדמנויות עסקיות שוות לנשי
  • מתן אשראי עסקי לפיתוח והרחבת העסקים
  • נטוורקינג בין נשות ואנשי עסקים ממגזרים שונים  
  • קידום והעלאת המודעות לחשיבות גיוון שרשרת האספקה, על ידי שילוב בעלות עסקים  כספקיות בשרשרת האספקה של חברות גדולות, רכש ממשלתי ועוד

דברי היו"ר

אני גאה לעמוד באתגרים של תפקיד יו"ר עמותת יסמין, העושה עבודת קודש לקידום נשים יהודיות וערביות בעלות עסק עצמאי. מעבר לפעילות הענפה של העמותה, אותה אני מכירה היטב מתפקידי כחברה בוועד המנהל, עמותת יסמין מובילה ופורצת דרך לשינוי חברתי וכלכלי בישראל.
לצערי הרב, נשים מכל המגזרים והרבדים של החברה הישראלית, עדיין אינן מחזיקות בזכויות שוות לגברים. היכולת שלנו כעמותה לחזק את אותן נשים שרוצות לצמוח ולהתפתח ובד בבד לפעול למען כניסתן של נשים נוספות למגזר העסקי, היא הדרך לעשות את השינוי. אני מאמינה שביחד אנחנו כוח מוביל וחזק, שמורכב מנשים עצמאיות ומוכשרות, שכבר היום קוצרות את הישגי התוכניות שמפעילה עבורן יסמין. בוגרות יסמין הן כוח בפני עצמו וממשיכות את השינוי דרך העשייה.    

האמונה שלי בנשים ככוח כלכלי ועסקי, נאמרים מניסיון אישי. הייתי אמא צעירה לשלושה בנים, רק בת 28, כאשר בעלי נפטר. ביחד עם המשפחה החלטתי להמשיך את דרכו כבעלים של חנות לממכר אלכוהול, לעמוד בפני כל האתגרים ולבנות עסק משגשג.
כיום, אני יו"ר קבוצת חינאוי, עסק משפחתי רחב, הכולל 9 חנויות של חברת ווין אנד מור, מתוכן 3 בזכיינות ואת חברת אנוטקה, לייבוא מוצרי יין ואלכוהול. אני גאה לא רק על הדרך העסקית שעשיתי אלא גם בשלושת בניי, שחזרו אחרי לימודיהם ארצה והצטרפו לעסק המשפחתי שמובילה אמם. בניי יודעים כי נשים יכולות וצריכות להוביל עסקים. כיום,  שני הדורות ממשיכים להרחיב את העסק ומעבר לכך, אני הבעלים של קפה רוג'ט בכיכר השעון ביפו, שמשמש עבורי כמקום למימוש חזון של דו-קיום וקירוב לבבות בין תושבי יפו ותושבי תל אביב.

אני מגיעה לתפקידי כיו"ר העמותה עם הרבה אמביציה ואמונה. יש לי צורך אישי לעזור ולתת כוח לנשים. אני מביאה איתי לתפקיד קודם כל את האמונה שנשים יכולות וצריכות לעשות ואת האמונה שאנחנו יכולות להוביל שינוי חברתי וכלכלי דרך העסקים וההצלחה, כפי שחרטה על דגלה עמותת יסמין. אני מאמינה שאשה משתחררת ויכולה להוציא את כל הכוחות שיש לה רק כשהיא חזקה ולכן, צריך לחזק ולהעצים נשים.

ברצוני להודות להנהלת העמותה ולמנכ"לית על האמון שניתן לי, ואני מבטיחה לפעול יחד להעצמת נשים ופעילותה החשובה של העמותה.

בברכה,     

רוג'ט חינאוי   

 

דברי המנכ"ל

אתר יסמין הוא אבן דרך משמעותית בפעילות העמותה. עד להקמתו, פעלנו ברחבי הארץ בנסיון להביא, פיזית, ידע עסקי לביתן של נשים. היום, בזכות האתר, בנינו מקום שבו עסקים גדולים יוכלו ליצור קשר עם עסקים בצמיחה, כספקים או שותפים, וכמובן מקום שבו נוכל לפרסם את העסקים הקטנים והבינוניים בבעלות נשים, הנמצאים בצמיחה, למגוון רחב של גולשים בארץ ובעולם. האתר הוא הדרך לפתוח בפני בעלות העסקים מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, את עולם השיווק האינטרנטי. האתר מהווה גם במה לפעילות העמותה, ובאמצעותו ניתן להירשם להכשרות, לקורסים ולפעילויות של יסמין, המוצעים לכל בעלת עסק צומח בישראל, ובמיוחד לאלו המגיעות מהפריפריה ומהמגזרים שאינם במרכז. הוא מאפשר לבעלות העסקים נוכחות וקיום קשר עם לקוחות פוטנציאליים. אנו מקוות כי האתר יצליח להביא את העסקים הקטנים והבינוניים לרמה גבוהה ביותר בארץ ובעולם. אני מאחלת לכל אחת מבעלות העסקים שלנו צמיחה אישית ומקצועית. בעיני, זו דרכנו הייחודית להביא רווחה, שוויון ודרכי שלום לאזור. הדרך ארוכה, אבל היא מתחילה כאן, בנו.

בברכה,         
כיראם בלעום

הנהלת יסמין 

עופרה שטראוס – מייסדת  ונשיאת יסמין לשעבר 

גב' שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס אשר תרמה רבות להקמת ופיתוח עמותת יסמין , מבחינת קשרים וחשיפה בארץ ובעולם , פיתוח תכניות מרכזיות , ליווי ומינטורינג לנשות יסמין , תמיכה ביסמין וקידומה.

 

רוג'ט חינאווי – יו"ר יסמין

אשת עסקים ערבייה ישראלית, בעלת רשת "חינאווי בע"מ" למשקאות ובעלת בית קפה ביפו. גב' חינאווי היא חברת הצוות המוביל של יסמין ומקדמת את הארגון תוך כדי פעילותה. היא משתתפת פעילה בישיבות ההנהלה, בפגישות עם תורמים ושותפים בישראל ובחו"ל, משקיעה מזמנה וממשאבים העומדים לרשותה בקידום יסמין והתכניות של הארגון ומעורבת בניהול התקציב של הארגון. החל משנת 2018, רוג'ט קודמה ליו"ר יסמין. היא מאמינה בארגון, בפעילות שלו ורוצה להשקיע מזמנה לקדמו יותר. רוג'ט משתתפת בפיתוח האסטרטגי של הארגון יחד עם המנכ"ל. היא אחת מהחברות המובילות בפיתוח האסטרטגי של יסמין.

 

רו"ח אמנה טהה

אמנה הינה רואת חשבון וחברה בוועדת הביקורת של יסמין. מסייעת לארגון בנושאים פיננסיים ומשקיעה מזמנה לקידום יסמין. אמנה משתתפת בניהול חלק מתכניות יסמין.  משתתפת בישיבות ופעילות יסמין.

 

עו"ד מרים קוקונדה 

מרים  חברה בוועדת הביקורת של יסמין ומסייעת לארגון בנושאים משפטיים ופעילה בקידום יסמין במעגליה הקרובים.

 

עו"ד נור ראסלן יועצת משפטית

נור היא היועמ"ש של הארגון. נור היא בוגרת תכנית איזון, בעלת תואר ראשון במשפטים, התמחות במשפט מסחרי, ותואר שני במנהל עסקים וחשבונאות. בעלת משרד עו"ד אחמד ונור ראסלן וכיום יועצת משפטית בעמותת יסמין.

 

 

 

 

עו"ד אילנית רוזנצויג 

בעלת משרד עו"ד אילנית רוזנצויג.  העוסק בייצוג ובמתן שירותים משפטיים לחברות, לעסקים, יזמים ומשקיעים, עמותות ואגודות שיתופיות, הן בהקמה ובפירוק הגופים המשרד עוסק בליווי מקיף של הלקוח בפעילותו העסקית  השוטפת בתחומים מגוונים, חוזים מסחריים, הקמה ופירוק חברות. 

אמירה פישמן –  מזכירה ואוצרת יסמין

בעלת "אומנות ישראל". היא משקיעה מזמנה ומשאביה לקדם את יסמין, חברה בצוות המוביל של הארגון ומשתתפת בישיבות הנהלה ופגישות עם תורמים ושותפים בישראל ובחו"ל,  ומפתחת את מאגר המידע של יסמין. היא מגייסת משתתפות לתכניות של יסמין ומעורבת בתקציב של הארגון. אמירה מתנדבת כרכזת חלק מהתכניות של יסמין.

אילנה אביב –  אוצרת יסמין

בעלת "פיסול אילנה אביב", היא מאוד מעורבת בפעילות של יסמין ומנדבת את זמנה ומשאביה לקידום הארגון. אילנה היא רכזת תכנית "סמא", משתתפת פעילה בישיבות הנהלה ופגישות עם תורמים ושותפים, מגייסת משתתפות לתכניות יסמין ומעורבת בניהול התקציב של הארגון. אילנה צמחה מתוך יסמין ומשקיעה מזמנה לקידום הארגון במדיה החברתית.

עו"ד דקלה הרמן כהן- יזמית, מרצה ודירקטורית. 

עוסקת בדיני עבודה, נזיקין וביטוח, הערכות וניהול סיכונים, מסחרי, ליטיגציה וייצוג לעסקים כבר שני עשורים. מייצגת בפורטוגזית, אנגלית, ספרדית ועברית. מומחית באסטרטגיות משפטיות ומו"מ. משלבת את עבודתה המשפטית עם פיתוח עסקי של הרצאות וליווי משקיעים.בוגרת תואר שני במינהל עסקים MBA .  אני מאמינה במתן שוויון הזדמנויות ומתן כלים לעצמאות כלכלית. אני מאמינה בחיבורים ביו אנשים ובשיתופי פעולה. מאמינה בלעשות טוב, בנתינה ובעזרה, בלמידה אינסופית ובאנרגיות חיוביות.

     
     

צוות יסמין 

כיראם בלעום  מייסדת ומנכ"ל עמותת יסמין
כיראם, אישה ערבייה ישראלית ומנהיגה חברתית, בעלת כישורי ניהול מצוינים במגזר העסקי והציבורי. כיראם יסדה את יסמין אחרי שעבדה הקימה וניהלה את יחידת הנשים במרכז הערבי- יהודי לפיתוח כלכלי, ופיתחה את ארגון יסמין במשך השנים, עד למיצובו כארגון מוביל ומצליח במגזר השלישי בישראל. כיראם מאוד מעורבת בהגהת, בניית ופיתוח התכניות של יסמין, רקימת שיתופי פעולה חיוניים להמשכיות של יסמין. בשנת 2006, "דה מרקר" דירג את כיראם כאחת מ- 20 הנשים שמובילות שינוי חברתי, בשנת 2009 כאחת מ- 20 הנשים הכי משפיעות בישראל ובשנת 2013 כאחת מ- 30 הנשים הכי מצליחות בחברה הערבית. כיראם בעלת תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון, מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.

[email protected] 

 

 

אביטל זערור- רואת חשבון ומבקרת
אביטל היא רואת חשבון עצמאית עם ותק של 20 שנה בראיית חשבון, ביקורת וייעוץ מס. כיהנה כמנהלת כספים של כמה חברות פרטיות וציבוריות, בין היתר בתחום ההייטק. אביטל מתמחה בניתוח תהליכים בחברות ויישומם. מייעצת למשרד הכלכלה בנושא עסקים קטנים ובינוניים ובעלת חברת אס פור יו בע"מ חברת ראיית חשבון .
 [email protected]l


o

דוחא רביע – עוזרת מנכ"ל ורכזת תוכניות ,דוחא , בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות , התמחות בכלכלה ומשאבי אנוש עובדת ביסמין משנת 2016 

[email protected]

 

 

 

 

 

ניבי זאבי – גיוס ופיתוח  משאבים ושותפויות. בוגרת תואר שני M.A במינהל ציבורי מאוניברסיטת חיפה. בעלת ניסיון עשיר בתחום פיתוח משאבים במגזר השלישי.

[email protected]

[email protected]l

 

 

 

 

 

ניצן סט פדידה – עוזרת לאיתמר בן שפיר בניהול מערכת Wesource של עמותת יסמין  

[email protected]

wesource.jasmine.org.il 

 

 

 

 

 

רנה עפאנה – מנהלת התכנית -רנה למדה תואר ראשון במדעי הרוח , עם ניסיון של למעלה מ-14 שנים כסגנית מנהלת סניף בנק לאומי ערערה , יזמית חברתית וקהילתית .

[email protected]  

 

 

 

ענת יגורי – ההתמחות והניסיון של ענת עשירים עם שנים רבות בתחום הפיתוח העסקי , ענת עובדת כיועצת בעמותת יסמין לפיתוח וניהול עסקי 

[email protected]

 

 

 

איתמר בן שפר– מנהל מערכת מיזם Wesource הפלטפורמה של הרכש המגוון איתמר מגיע מרקע של תכנון ופיתוח אתרים ואפליקציות ,הקים ומנהל את אתר. Wesource עבור עמותת יסמין .

[email protected]

[email protected] 

 

 

 

 

צחי סגל – תמיכה ושירותי מחשב  

 

[email protected]l 

 

 

 

  CScommentDisappear הערה הזאת וזאת שמתחת לא יופעו בדף עצמו, רואים אותן רק בפיג' אדיטור של אלמנטור. זה על פי קלאס 

.כל האלמנטים בדף זהים לדף המקורי מבחינת שם תווית

בתוך הטקסט מופיע גם סטייל שמגדיר פונט פמילי להכל בערך (body, h1,h2…) זה מה שהיה בדף המקורי.. אם זה נראה לך מיותר אפשר למחוק את כל הסקשן הזה.

hi, i am a comment that will not be displayed in the page, i can only be seen in elementor editor 🙂 🙂 it will happand to each and every element with the class of  "CScommentDisappear"
this comment have to be the last in the page!
any commant with the class of "CScommentDisappear" that will come after this comment will be displayed!