חדשות יסמין

עמותת יסמין הנהלה וצוותים אירחו בתאריך 30.4.2023 את המשלחת של הפדרציה היהודית של מיאמי, השותפה המרכזית של עמותת "יסמין", אשר הגיעה לפגישת עבודה בארץ והתרשמה מהצלחת עמותת יסמין בבניית וחיזוק מנהיגות כלכלית נשית בישראל, תוך רתימת גורמים בעלי השפעה, המסייעים להצמחת כוח נשי בעמדות מפתח

ועדת העמותות של הפדרציה היהודית של מיאמי תומכת ב"יסמין" משנת 2014  והיא רואה בו כארגון מוביל וייחודי, הפועל בשיטה של המשכיות ועקביות לבניית מנהיגות כלכלית נשית בישראל.
יש לציין כי בין השנים 2014-2016 תמכה הפדרציה בתכנית "כולנו", המיועדת לליווי להקמת עסקים עצמאיים על ידי נשים יהודיות וערביות ומאז שנת 2017 ועד היום תומכת הפדרציה בתוכנית "איזון"  שכבר הפכה לתוכנית מוצלחת ליצירת וחיזוק שדרת המנהיגות הכלכלית הנשית .

יסמין רותמת את הסקטור העסקי ומושכת נשים למעלה
נשות הוועדה התרשמו עמוקות מהמפגש שנערך לאחרונה, וציינו כי הפדרציה רואה בפעילות יסמין חשיבות רבה, כארגון ייחודי שבונה את שלבי הצמחת הנשים מהצעד הראשון ועד לשילובן של נשים בעמדות מפתח בעלות השפעה בכלכלה ובחברה הישראלית. עוד התרשמו נשות הוועדה מהיכולת של יסמין לרתום לפעילות את הסקטור העסקי המוביל במדינה וכן, נשים מובילות וחזקות , אשר מושכות למעלה את הנשים שנמצאות בתחילת דרכן העצמאית.

"מבחינתנו יסמין היא הבית שממנו צמחנו"
זו השנה השביעית שבה מבקרת המשלחת בארגון יסמין,  כאשר השנה התקיים המפגש  באירוח המרכז האקדמי רופין  בליווי דר' יונית שכנוביץ סמנכ"לית לעניינים אקדמיים – מרכז רופין ובוגרת תוכנית "איזון " של עמותת יסמין. שם התכנסו נשות המשלחת יחד עם נשות יסמין רוג'ט חינאוי יו"ר עמותת יסמין , כיראם בלעום מנכ"לית עמותת יסמין , ניבי זאבי מנהלת משאבים עמותת יסמין , דוחא רביע ורנא עפאנה מנהלות תוכניות עמותת יסמין  והמנטוריות בתוכנית איזון אסתר לבנון דירקטורית בחברות ציבוריות ומנכ"לית הבורסה לשעבר, לבנה שפמן  דירקטורית בחברות ציבוריות ובוגורת תוכנית איזון עו"ד שהד עספור , חגית פוקס כהן, גלית בר טל , עו"ד קרן מיכאלי ,עו"ד  דקלה הרמן כהן, אורית עוז, תמר שדה , גבירה מילווארם  , אשר אמרו כי: "מבחינתנו יסמין היא הארגון שאנחנו מאמינות בו  והבית אשר צמחנו בו .

עופר ליכטיג, נציג ישראל מטעם הפדרציה היהודית של מיאמי וניבי זאבי מנהלת פיתוח משאבים של עמותת יסמין  פתחו את המפגש במילות ברכות ותודות להנהלת שני הארגונים, למשתתפות וצוותים של עמותת יסמין , הם דאגו גם להנחות את המפגש

אחריהם דיברה  כיראם בלעום, מייסדת ומנכ"לית יסמין, הודתה להנהלת הפדרציה היהודית של מיאמי ולכל השותפים של עמותת יסמין ותוכנית איזון , לכל הנוכחות במפגש , והציגה בקצרה את חשיבות תוכנית "איזון" על קהל הנשים על החברה ועל הכלכלה ,  כיראם הציגה  את החזון והעשייה של עמותת יסמין. מדבריה עלתה האמונה המוחלטת שלה בחשיבות קידום נשים עצמאיות  חזקות והשתלבותן בעמדות מפתח. "קיימת חשיבות רבה באיוש תפקידים בכירים בסקטור הפרטי והציבורי לטובת פתיחת דלתות לנשים נוספות דרכן", אמרה בלעום, "חשוב לציין שהעבודה היום יומית שלנו בשטח היא לחזק ולקדם נשים עצמאיות יהודיות וערביות  בכלל המגזרים והשכבות וליצור שיתופי פעולה- מתוך אמונה כי יציבות, חיי שיתוף ושגשוג, מגיעים מהעשייה, מקידום ושיתוף נשים בראש הפירמידה הכלכלית והעסקית של המדינה".

 

כל המשתתפות במפגש מטעם עמותת יסמין הדגישו את חשיבות תוכנית " איזון " שבזכותה חלק גדול מהן קיבלו מינוי לתפקידי דירקטוריות ציבוריים וממשלתיים.  במהלך המפגש הוצגה חשיבות התמיכה ההדדית וההמשכיות של פעילות נשות יסמין, שעברו הכשרה בארגון. בין היתר, הודגש כי חלק מבוגרות יסמין תורמות בחזרה  לארגון ולתמיכה בנשים עצמאיות בתחילת דרכן.  מהמפגש וסיפורי ההצלחה, עלה כי העשייה של יסמין נוגעת בפועל ובצורה מדידה בהצלחתן ובחייהן של אלפי נשים יהודיות וערביות .

בלעום סיכמה כי: "הפדרציה היהודית של מיאמי היא שותף מרכזי לעמותת יסמין, ואני מודה למשלחת על הביקור המוצלח. במסגרת השותפות נמשיך לבנות ולחזק מנהיגות כלכלית נשית בישראל, תוך רתימת גורמים עסקיים בכירים ונשים בעלות השפעה, אשר נותנים דחיפה גדולה למעלה לעוד מאות נשים שצומחות בארגון. באופן זה אנו מובילים יחד שינוי כלכלי וחברתי, בעזרת מנהיגות בעלת כוח והשפעה, אשר הולכת ומתרחבת מידי שנה".

אודות תוכנית איזון  לחצ/י כאן