חדשות יסמין

מפגש בעוספיה

יסמין מקדמת נשים יזמיות ובעלות עסקים בכפר עוספיה בשיתוף ארגון בעצמי  ומרכז קהילתי עוספיה

המפגש התקיים בתאריך1 לחודש יוני 2017   מטעם עמותת יסמין בפני נשים יזמיות ובעלות עסקים בכפר עוספיה נושא המפגש "לא רק העשירים יכולים להיות יזמים" את ההרצאה העבירה כיראם בלעום מנכ"לית  ומייסדת עמותת יסמין.

במפגש השתתפו נשים בעלות עסקים קיימים ועוד נשים שרוצות להקים עסקים משלהן . המשתתפות רצו ללמוד מקרוב את הדרכים כיצד לפתוח  ולהרחיב את העסק הקיים ומה צריך לעשות לפני פתיחת עסק חדש.

במפגש הועברו תכנים יישומים בנושא חשיבה יזמית ותכונות יזם.

IMG-20170601-WA0007

כיראם מעודדת ומאמינה בחשיבותו של עסק בבעלות אישה שיש לו  יתרונות רבים. חידדה אצל הנשים את עניין היזמות והציעה להן לבדוק האם יש להן תכונות של יזמת. הציגה את חשיבות תכונות היזם ואמרה " לא כל בעל עסק יכול להיות יזם " במפגש הדגישה כיראם את חשיבות הבדיקה העצמית לכל אחת ממשתתפות המפגש "תבדקו אם אתן מסוגלות להיות נשים מעזות, יצירתיות, אסרטיביות, גמישות, חושבות באופן רחב ומקיף "  כל מי שרוצה להקים עסק חייבת  להיות יזמת … לאחר בדיקת  תכונות יזם בודקים את הרעיון העסקי מבחינת כדאיות כלכלית ושווקים פוטנציאלים כולל בידול, מחירם ,מתחרים. חשוב לתכנן את הרעיון העסקי בצורה יסודית במטרה למנוע טעויות בשלבי הביצוע .

במהלך המפגש המשתתפות התלהבו מתוכן ההרצאה , העלו שאלות שונות ורלוונטיות. הלוואות ואשראי עסקי , החדרת מוצרים חדשים לשוק , מבצעים ועוד…  בסוף המפגש המשתתפות ביקשו להתעמק בנושאים אלו הרגישו שהן צמאות למידע רלוונטי  שיקדם אותן בעסקים או בהקמת עסקים חדשים … בסיום המפגש התקיימה שיחת ייעוץ פרטנית כאשר כל אישה שאלה שאלות בנוגע לעסק שלה והקבוצה הקשיבה ולמדה רבות  . המפגש תרם רבות לכולן.

IMG-20170601-WA0005