חדשות יסמין

העתיד של הכלכלה נעוץ בגוון שרשרת האספקה של החברות והתאגידים

המודעות לצריכת שירותים מעסקים מגוונים בישראל עלתה בשנים האחרונות, בעיקר בקרב חברות גדולות במשק. מדינות מערביות רבות כבר אימצו מדיניות לשילוב עסקים מגוונים, שמוכיחה את עצמה כלכלית וחברתית. בישראל נראים כבר ניצנים של שינוי ומגמה זו צפויה להתרחב בשנים הקרובות בין היתר בזכות מיזם WeSource מייסודה של  עמותת יסמין בשיתוף ציונות 2000 חברות ותאגידים ציבוריים .

הפלטפורמה לגוון בשרשרת האספקה של החברות

יותר ויותר חברות במשק מבינות כיום את חשיבות שיתוף הפעולה עם עסקים מגוונים, המצויים בבעלות נשים, מיעוטים, ממוקמים בפריפריה או מעסיקים אוכלוסיות בתת ייצוג. השינויים בכלכלה המקומית והעולמית, משבר הקורונה שפוקד אותנו והצורך בשילוב אוכלוסיות רבות ומגוונות יותר במשק, הובילו חברות רבות לפתוח דלת לספקים מגוונים ואף לעגן מדיניות מוסדרת בנושא. אחת החברות החלוצות בתחום היא קבוצת שטראוס, שקבעה מדיניות לפיה 20% מהרכש יהיה מספקים מגוונים.

המודעות לצריכת שירותים מעסקים מגוונים בישראל עלתה בשנים האחרונות, בעיקר בקרב חברות גדולות במשק. עסקים מגוונים הם כאלו המצויים בבעלותם של נשים או מיעוטים, או עסקים אשר ממוקמים בפריפריה או עסקים אשר מעסיקים אנשים עם מוגבלות, שילובם לא רק שמחזק את העסקים עצמם אלא מהווה מקור לחיזוק הכלכלה המקומית והלאומית כולה. מדינות מערביות רבות כבר אימצו מדיניות לשילוב עסקים מגוונים, שמוכיחה את עצמה כלכלית וחברתית. על אף שאצלנו הנושא עדיין מצוי בחיתוליו, נראה כי הוא צפוי להתרחב בשנים הקרובות וסימנים לכך כבר נראים כיום בשטח.

   

מי שאחראי בין היתר להעלאת המודעות בקרב מקבלי ההחלטות בחברות ובתאגידים הוא מיזם    WeSource מייסודה של  עמותת יסמין בשיתוף ארגון ציונות 2000  , המהווה פלטפורמה לעידוד השילוב השוטף של עסקים מגוונים יציבים כספקים בתאגידים הגדולים בישראל. המיזם, שפועל כבר 3 שנים, הוקם ביוזמתה ובניהולה של עמותת יסמין, בשיתוף ציונות 2000 בנק הפועלים, קבוצת שטראוס, והפורום הכלכלי חברתי . מאות  ספקים מגוונים פועלים כיום במסגרת המיזם ומכוונים לספק שירותים ליותר מ – עשרות תאגידים גדולים במשק הישראלי אשר חרטו על דגלם שילוב ספקים מגוונים, נרשמו ולקחו חלק פעיל במיזם WeSource. בין התאגידים הפועלים במיזם אפשר למצוא את שטראוס, אינטל ישראל, תנובה, מייקרוסופט, אוסם, ד"ר פישר, חברת החשמל, סופר פארם, בנק הפועלים, טבע ישראל, יוניליוור, דלתא, טמבור ועוד.

            ספקים  מגוונים בWesource

             מוכחים הצלחות לרכש הגדול בחברות ותאגידים גדולים

            לצפות בסרטון בWesourse

"שילוב ספקים מגוונים הוא רווח נקי לכולם" אומרת כיראם בלעום, מנכ"לית עמותת יסמין. "המהלך מעודד תחרותיות במשק ומכניס אליו שחקנים חדשים שלא היו חלק מהכלכלה המקומית. התאגידים נהנים מספקים חדשים שמביאים איתם רוח יצירתית, מספקים פתרונות לצרכים הקיימים, התנסויות ורעיונות חדשים לשוק. בנוסף לכך הספקים המגוונים מביאים איתם הרבה יותר גמישות עסקית וזמינות ללקוח ובכך גם מייעלים עבורו תהליכים ומקצרים זמנים." עוד אומרת בלעום כי "שילובם של ספקים מגוונים, מעבר ליתרונות הכלכליים שיש בו, הוא גם מהלך חברתי וקהילתי, שגם הופך את החברות והתאגידים לכאלו שלא רק מדברים על אחריות תאגידית אלא מיישמים אותה הלכה למעשה, לא רק בתרומה אלא בשילוב עסקי נבון, משתלם ורווחי לכולם".

ההצטרפות למיזם We Source היא פשוטה ונוחה. פלטפורמה אינטרנטית מאפשרת לאנשי הרכש בכל חברה לראות את רשימת העסקים המגוונים שפועלים במסגרת המיזם על פי השירותים אותם הם מעניקים, כמו כן באפשרותם לראות לאיזה חברות גדולות כל אחד מהספקים מעניק שירות ואף לפרסם בקשות להצעות מחיר באמצעות הפלטפורמה, אליה ייגשו רק ספקים מגוונים. זה לא דורש מאמץ רב מחברות, אלא בעיקר תכנון וקביעת מדיניות וחזון כולל רצון לפתוח את הראש ואת הדלת לכניסתם של ספקים מוסמכים ומגוונים, אשר יציעו שירותים איכותיים, זמינים ונגישים. החברות יצאו מרווחות, החברה הישראלית וכלכלתה יצאו חזקות הרבה יותר.

להצטרפות למיזם – הן כספק שרוצה להציע את שירותיו לחברות הגדולות במשק והן כחברה/ארגון/רשות/תאגיד שרוצה לרכוש מספקים מגוונים  לחצו כאן 

רוצים לשמוע עוד? תרשמו את הפרטים שלכם.ן כאן ונחזור אליכם  לחצ/י כאן 

או דברו איתנו ישירות –[email protected] טל : 09-743-3999