חדשות יסמין

האם הניהול הפיננסי שלך מותאם וערוך ליציאה ממשבר הקורונה?

עמותת יסמין ממשיכה ללוות אותך ביציאה ממשבר הקורונה: תעמיד לרשות נשות יסמין יועצות פיננסיות ללווי וייעוץ בטרם הגשת בקשות להלוואות. כיראם בלעום, מנכ"לית יסמין: "אני מציעה לבחון היטב אם יש צורך בלקיחת הלוואה ובאיזה מסלול לבחור, לפני שפונים לגורם מממן"

עמותת יסמין רותמת לטובת בעלות העסקים את היועצות והיועצים הפיננסים הטובים ביותר, במטרה לסייע בתהליך איתור מסלול אשראי עסקי מיטבי, תוך מתן ליווי והכוונה בבניית הגשת הבקשות להלוואה וביצוע מעקב לאחר מכן. כמו כן, בזכות שיתופי הפעולה בין העמותה ליועצים, תזכינה בעלות העסקים הקטנים והבינונים מכל מגוון האוכלוסיות במשק ותחומי העיסוק, בליווי וייעוץ ניהול כספי מותאם ליציאה ממשבר הקורונה. השירות החדש שמציעה יסמין יכלול את בחינת מצבו הפיננסי של העסק והמלצה לפנייה למקורות מימון בהתאם לצרכים.

"לאור משבר הקורונה והפגיעה האנושה בעסקים, הבנקים הידקו את החגורות בשל העדר כדאיות כלכלית למתן הלוואות לעסקים נפגעי הקורונה", אומרת כיראם בלעום, מנכ"לית ומייסדת יסמין, "לאחר שזיהינו את הקושי הקיים והחלל שנוצר, נחלצנו לסייע לבעלות העסקים ולהציע פתרונות להגשת בקשות לאשראי עסקי ייעודי לתקופה הזאת. מטרת השירות החדש הוא לאתר את הדרך המיטבית והיעילה ביותר עבור בעלות העסקים במציאת פתרונות מימון ולסייע להן לעבור את התקופה בבטחה".

יחד עם זאת, בלעום מציינת כי חשיבות המיזם היא גם באבחון הכדאיות של עסקים בהגשת בקשות להלוואות: "אני מציעה לבחון היטב אם יש צורך בלקיחת הלוואה ובאיזה מסלול לבחור, לפני שפונים לגורם מממן. חשוב לדעת שמי שאיננה זקוקה לאשראי, רצוי שתמנע מלקיחת הלוואה והדבר נכון גם לגבי עסקים הנמצאים כבר בהתחייבויות כספיות חיצוניות". עוד מציינת בלעום כי הסיוע כרוך בהכוונה באמצעות שיחות זום וכולל ייעוץ אודות חשיבות ודרכי ניהול הכספים לפני, במהלך ואחרי משברים.

אביטל אטיאס, יועצת עסקית בכירה בתחום הניהול הפיננסי וגיוס אשראי, המלווה עסקים להטמעת יסודות פיננסים ובניית תכנית עבודה להגדלת הרווחיות, מוסיפה כי קיימים מספר רב של גופים למתן הלוואות, אולם חשוב לבחור את המסלול המתאים ביותר לעסק שלך, בהיבטי מחיר האשראי ותקופתו. לדברי אטיאס, "ישנן מספר סיטואציות שיכולות להתאים לבקשת הלוואות ולסייע לעסקים בתקופה זו. למשל, אם ההכנסה מהעסק שלך נפגעה בתקופת הקורונה וקיים צורך למימון הגרעון שנוצר, אם החלטת להשקיע בפיתוח מוצר חדש המותאם לתקופה או לרכוש מלאי במחיר מוזל ואפילו לבחון ספקים חדשים הדורשים תשלום מזומן, אז יתכן ואת צריכה הלוואה לפיתוח עסקי או הלוואת גישור למימון הגרעון שנוצר בעקבות משבר הקורונה".

אילו גורמים ומסלולי ההלוואות קיימים?
ישנן גורמים שונים המציעים הלוואות, ביניהם בנקים, קרנות בערבות המדינה וקרנות פרטיות נוספות. על מנת לבחור את הגורם המממן המתאים ביותר עבורך, כדאי לדעת מה מציע כל אחד מהגורמים המממנים. לצורך כך, ריכזנו עבורך את 4 מסלולי המימון האפשריים, היתרונות והחסרונות של כל אחד:

הלוואות בנקאיות – הבנקים הנם הגוף הפיננסי הגדול ביותר למתן אשראי וכבעלות עסקים קטנים ובינוניים, המנהלות חשבון עסקי בבנק אחד או יותר קיימת בידינו אפשרות לפנות לבנק לבקשת אשראי והבנק מצידו ייבחן מכלול של נתונים, הקובעים את טיב הלקוח ומידת הסיכון שהוא מייצג. "זהו גם אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על הבנקאי בקביעת גובה האשראי המאושר ומחיר האשראי", מסבירה אטיאס, ומוסיפה כי: "מאז משבר הקורונה הבנקים ייקרו באופן משמעותי את הריביות על אשראי חדש ואף בוחנים כל בקשת אשראי חדשה באופן זהיר יותר. ולכן, היום יותר מתמיד במידה ואת זקוקה להלוואה חשוב לבחון את כלל החלופות הקיימות ולבחור מתוכן את ההלוואה בתנאים הטובים ביותר עבורך".

הלוואות מהקרן לעסקים בערבות מדינה – הקרן לעסקים קטנים ובינוניים מנוהלת ע״י משרד הכלכלה והאוצר. כל בעלת עסק עד למחזור של 100 מיליון ₪ יכולה להגיש בקשה להלוואה באחד משלושת המסלולים העיקריים:

  1. מסלול הקמה – מתאים למי שרוצה להקים עסק או בעלת עסק חדש ( עד שנה)
  2. מסלול השקעה- לכל השקעה בעסק המיועד לצמיחה, כגון רכישת מכונה, רכישת כלים, שיפורים במושכר, רכישת רכב ועוד.
  3. מסלול הון-חוזר- ידוע הכי במדינת ישראל תנאי תשלום לקוחות יכול להגיע לשוטף+90 ואנו כבעלות עסק נדרשות לשלם לספקים במזומן או שוטף+30. עבור הפער בין התשלום לקבלת התקבול אנו מבקשים מימון ההון החוזר.

הלוואות נוספות – קיימות קרנות נוספות ברובן בעלות אג׳נדה חברתית הרואה במתן סיוע פיננסי לעסקים ערך חברתי כחלק מהצמיחה הכלכלית של המשק הישראלי. חלקן ייעודיות לפריפריה (כגון "גולן" ו"נגב"), חלקן ייעודיות לעסקים בהקמה, אשר מאפשרות מתן הלוואות בריביות נוחות ובתנאים נוחים.

הלוואות בתקופת קורונה – "התפרצות נגיף הקורונה בחודש מרץ והמגבלות שהוטלו על המשק, הוביל לתקופה של חוסר ודאות ומשבר כלכלי, אשר ישפיע על כולנו לתקופה ארוכה.  לאור המשבר משרד האוצר אישר שורה של הטבות במתן הלוואות ייעודיות לבעלי עסקים שנפגעו מהמשבר בתנאים נוחים ובריביות נמוכות מאלו הקיימות בשוק.
מטרת האשראי  לסייע לבעלי ובעלות עסקים לצלוח את התקופה ולגשר על  הגרעון התזרימי שנוצר לבעלי עסקים.

רוצה לדעת יותר?  פני אלינו והצטרפי לשירות החדש >>> ליצירת קשר באתר יסמין