כנס יסמין 2016: חדשנות, שותפות וצמיחה כלכלית.

כנס "יסמין" לשנת 2016 לקידום עסקים קטנים בבעלות נשים התקיים אתמול בסימן: חדשנות, שותפות וצמיחה כלכלית. "חיפה מחוברים לחיפאים"

כ-300 יזמיות יהודיות וערביות מילאו את האולם, יצרו קשרים ושיתופי פעולה עסקיים וגם העלו על סדר היום הציבורי את המאבק לקידום יזמות נשית במגזר העצמאי זאת לאור הנתונים האחרונים המדאיגים של ה OECD המראים כי רק % 4 מהנשים בשוק העבודה בישראל אינן שכירות. הכנס נערך בהנחיית אורלי וילנאי.

כיראם פתחה את דבריה בנתון העגום כי רק 4% מהנשים בישראל אינן שכירות והוסיפה ואמרה "יסמין תומכת בחיזוק עסקים של נשים לא מתוך מקום של חולשה אלא מתוך עוצמה ומתוך אמונה שחיזוק נשים ישפר את הכלכלה בישראל" .

כוכבת הרשת אשלי וקסמן בקשי היתה המרצה הראשונה שסיפרה לנשים כיצד הפכה להיות מותג מהיוטיוב למיינסטרים. אשלי המליצה ליזמיות "אף פעם לא לפחד להעז ולנסות, חשוב לשמור על אותנטיות ואף פעם לא לנצל את הלקוח/קהל לרעה".

עידית ביטון מנכ"ל S.I.T ישראל הרצתה על חדשנות כאן ועכשיו: לחשוב בתוך הקופסה, כלומר, לא עושים חדשנות, אלא מחדשים במה שעושים. לפיכך , חדשנות היא לא המטרה אלא אמצעי להשגת את המטרות העסקיות שלנו. עידית הדגימה לנוכחות כיצד אילוצים בניגוד למה שאנו מורגלים לחשוב דווקא מגבירים את היצירתיות.

שרי רוט מו"לית אתר "חרדים 10" דיברה על חשיבות יוזמה נשית בעולם החרדי.

עולא בכר סלאמה מנכ"לית חברת התרופות Sebana Medical עלתה ודיברה על הקשיים העומדים בפני נשים יזמיות בחברה הערבית בפרט ועל הפוטנציאל הגדול הטמון בכוח העבודה הלא מנוצל של הנשים במגזר הערבי.

בפאנל בנושא חקיקה, שלטון וכלכלה סביב עסקים בבעלות נשים השתתפו: גלית חמי עורכת כלכליסט, עו"ד יעלה מקליס ראש העיר יהוד מונוסון, ישראלה שטיר- אינשטיין נשיאה ובעלים קבוצת י.י. שטיר בע"מ, עו"ד סוזאן דסוקי יועצת למנהלת הכללית משרד המשפטים.
יעלה מקליס הדגישה כי יש ליצור שינוי במודל השלטוני המסורתי, והדרך לשינוי טמונה במתן כלים לחיזוק הביטחון לנשים כבר מגיל צעיר, אחריות אישית ודוגמא אישית "ואמונה בכך שאנחנו מסוגלות".
גלית חמי טענה כי אין לא לראות במשפחה בעיה המהווה מכשול בפני הקריירה. "נשים לא צריכות להתגבר על מכשולים, אלא למצוא את האיזון בין חיי המשפחה לעבודה " וזאת ע"י חקיקה מתאימה, לא רק סביב תקופת הלידה.

יפית גרינברג יו"רG קבוצת תקשורת ומבעלי סטימצקי סיפרה כיצד מגיעים למצוינות עסקית וצמיחה , קרן אהרון מומחית להתנהגות צרכנים הרצתה על התנהגות צרכנים כמנוע צמיחה ואת סבב ההרצאות חתמה ההרצאה שובת הלב של יזמית האינטרנט החברתית רויטל הנדלר מייסדת all jobs ונחשבת לגורו של סטארטפיסטים רבים סיפרה לנשים שלמרות שהן חונכו כי נשים שרוצות להצליח צריכות להיות גבריות יותר – נשות אלפא , היא הצליחה דווקא בזכות תכונותיה הנשיות.

אורלי וילנאי סיכמה כי הממשלה צריכה לתקן, התקשורת צריכה להציף, ואנחנו הנשים צריכות לפעול כדי לשנות, "אנחנו הנשים צריכות לקבוע את המציאות"
עמותת יסמין שבימים אלו זכתה על פועלה בפרס יו"ר הכנסת הוקמה על ידי גב' עופרה שטראוס וגב' כיראם בלעום בשנת 2006, כחלק מה "מרכז היהודי ערבי לפיתוח כלכלי" וזאת במטרה למלא את הפער המשמעותי הקיים ביחס לעסקים בבעלות נשים בישראל. בשלהי 2012, יסמין יצאה לדרך עצמאית כעמותה ללא מטרות רווח המונהגת על ידי נשים, למען נשים ומטרתה – קידום עסקים בבעלות נשים יהודיות וערביות בישראל. כיום יסמין היא הארגון הישראלי המוביל בקידומן הכלכלי של נשים יהודיות וערביות בעלות עסקים מכל המגזרים, הדתות והשכבות הסוציו –אקונומיות בישראל.
יסמין מטפחת ומעצימה את התפתחותן הכלכלית והמקצועית של נשים ומסייעת לנשים בעלות עסק להרחיב ולחזק את עסקיהן ולהפוך לחלק משמעותי בכוח העבודה הישראלי. העמותה פועלת להובלת שינוי חברתי וכלכלי למען מתן הזדמנויות כלכליות שוות לנשים מכלל המגזרים, תוך עידוד ליזמות עסקית ולחיים משותפים בישראל. עד היום יסמין סייעה למעלה מ-8,500 נשים יזמיות ובעלות עסקים מכל רחבי הארץ.

לקראית הכתבה המלאה לחצו כאן