עופרה שטראוס: "אי אפשר לקיים בית עם משכורת אחת"

בוועידה לעידוד עסקים קטנים ובינוניים שהתקיימה בעכו, אמרה מנכ"לית עמותת יסמין כי בעשור האחרון מספר הנשים העצמאיות עלה ב-50%

"בהשוואה לעולם אנחנו אמנם בפיגור לעומת כמות העסקים בבעלות נשים, אבל היום כולם מבינים שאי אפשר לקיים בית עם משכורת אחת ואני מאמינה שנראה את השינוי בשנים הקרובות". כך אמרה היום (ה') עופרה שטראוס, יו"ר קבוצת שטראוס בוועידה לעידוד עסקים קטנים ובינוניים שהתקיימה בעכו.

בוועידה השתתפו גם מיכל צוק המשנה למנכ"ל משרד הכלכלה, ח"כ תומא סלימאן יו"ר ועדה לקידום מעמד האישה בכנסת, ראש עיריית עכו שמעון לנקרי, וכ-300 נשות עסקים יהודיות וערביות.

שטראוס משמשת יו"ר עמותת יסמין המסייעת לבעלות עסקים בשורה של תחומים. היא התייחסה לדברי הנשיא ראובן ריבלין בביקורו בארה"ב שדיבר על הפערים בחברה הישראלית: "הנשיא אמר שצריך לסגור את הפער בין המגזרים. הגיע הזמן שישימו את הפער בין המגזרים על סדר היום הלאומי. קידום הנשים במדינת ישראל הוא אחד הנושאים החשובים שיש".

לנקרי אמר כי "בעיריית עכו יש למעלה מ-40% נשים במועצת העיר. אני קורא לכן: המשיכו להתעקש

ליצור כלכלה שמחזקת את העסקים הקטנים, כשהם מצליחים, אז הכלכלה בצפון מתחזקת" .

כיראם בלאום, מנכ"ל עמותת יסמין, בשנים האחרונות תמכה העמותה ב-5,000 עסקים בבעלות נשים, יהודיות וערביות. בנוסף שיתפה העמותה פעולה עם עשרות ארגונים חברתיים ורתמה את הסקטור עסקי כדי להעלות את המודעות ולקדם עסקים בבעלות נשים.על פי נתוני העמותה, בישראל ישנם כ-465 אלף עסקים, אשר 99% מתוכם מוגדרים כעסקים קטנים ובינוניים. לעומת ארה"ב בה 29% מכלל העסקים הם בבעלות נשית, בישראל רק 21.5% מתוך כלל העסקים הם בבעלות נשית בלבד, ואילו כל השאר בבעלות משותפת עם גברים או עם בני משפחה. עם זאת בעשור האחרון מספר הנשים העצמאיות עלה ב-50%

לקראית הכתבה המלאה לחצו כאן