תוכנית איזון - דירקטוריות משפיעות במוקד ההחלטות

               תתחילי לתפור לך חליפה

תוכנית "איזון" דירקטוריות משפיעות לנשים שרוצות להיות במוקד העניינים!

יש לך ידע וניסיון בעולם הניהול? סקרנית להכיר כללי משחק ניהוליים חדשים?

"איזון"  פרי יוזמת עמותת יסמין מעניקה לך הזדמנות ייחודית לעלות למגרש חדש בעולם הניהול ולהשתלב  כדירקטורית, בדירקטוריונים של חברות ציבוריות ופרטיות בישראל.

בואי נשים את הקלפים על השולחן: כיום שילובן בפועל של נשים בדירקטוריונים ממשלתיים וציבוריים בישראל, עדיין לוקה בחסר וזאת למרות שהמחוקק כבר הכיר בחשיבות קיום שוויון בין גברים ונשים במשרות ניהוליות וייצוג הולם של נשים בדירקטוריונים. ואם לא די בכך, הפערים במציאות הישראלית חריפים במיוחד כשמדובר בייצוג נשים ממגזרים שונים  בדירקטוריונים בישראל.

יסמין:  לקידום  עסקים בבעלות נשים יהודיות וערביות , רואה חשיבות גדולה וצורך לאומי של ממש בשינוי המפה, על מנת להבטיח ייצוג הולם ושילובן של נשים בדירקטוריונים.

יסמין: המהווה כיום בית לעסקים בבעלות נשים מכל המגזרים, רואה אתגר אמתי בהכשרה ועידוד נשים בעלות כישורים ויכולות גבוהות להגיע לעמדות מפתח ולהיות במוקד העניינים בזירה הניהולית הכלכלית בארץ.

נשים מצליחות במשרות ניהוליות, כך מאמינים ביסמין, מביאות איתן לא רק ידע וניסיון ניהולי אלא גם ערך מוסף שיש לנשים כמו אינטואיציה ואינטליגנציה רגשית.

תוכנית "איזון"  נותנת  מענה הולם ומקצועי אשר בסופו של יום, ישלב את הנשים המתאימות כדירקטוריות בחברות ציבוריות ופרטיות בישראל .

מה זה בעצם להיות דירקטורית?

הדירקטוריון (מועצת המנהלים) הינו ארגון של החברה הממומן על ידי בעלי המניות.

כדירקטורית תהיי מחויבת לניהול ופיתוח החברה, ותעסקי במתן החלטות ברמה הרחבה ביותר תוך פעילויות מגוונות החל מפיקוח על המנכ"ל והמנהלים שבחברה, התווית מדיניות החברה, קביעת המבנה הארגוני, מתן החלטות במדיניות השכר של החברה, בדיקת מצבה הכספי, קביעת עקרונות המימון ומסגרת האשראי ועוד…

 

"איזון" להכשרת דירקטוריות… על קצה המזלג

התוכנית מאפשרת למשתתפות חשיפה לשיטות ניהול רחבות ומתן כלים נכונים אשר יסייעו בקבלת החלטות נכונות וביצוע יוזמות לניהול ופיתוח החברה, מתוך מיומנויות גבוהות ושיקולים מקצועיים.

הקורס מקנה ידע רחב והבנה מעמיקה בעולם העסקים, הכלכלה והמשפט, הנדרשים לדירקטורים על מנת לפתח את האסטרטגיה העסקית של החברה.

קהלי היעד של התוכנית :

  • נשים בעלות או מנהלות ארגונים או עסקים
  • לפחות תואר ראשון בתחומים : ראיית חשבון, כלכלה , מנהל עסקים, יעוץ ארגוני, ייעוץ אסטרטגי , משאבי אנוש, משפטים, מדעים , מדעי הנדסה , הנדסת מחשבים, סטטיסטיקה ,ניהול ותעשייה.
  • מעל 7 שנות ותק ניהולי
  • אופי יזמי, כריזמטי
  • עם גישה לשינוי חברתי וקידום נשים .

נושאי לימוד עיקריים בתוכנית :

הדירקטוריון והמערך הניהולי, סוגי התאגדויות בישראל ושינויים מבניים, פעילות הגופים המוסדיים במשק: קרנות נאמנות, קופות גמל, ניתוח דו"חות כספיים והערכת שווי, חברות עירוניות וחברות ממשלתיות

הביקורת הפנימית בגופים עסקיים וציבוריים, ניהול משברים בתקשורת, ניהול משא ומתן, מדיה דיגיטלית ורשתות חברתיות, תכנות התת מודע להצלחה- NLP, הכשרה לכתיבת נייר עמדה על תרומה לקהילה, רישות עסקי מקדם ועוד…

המצטיינות בתוכנית

יזכו לקבל החל מהחלק ה 2 של התוכנית, חניך/ה עמית/ה "מנטור" דירקטור/ת ותיק/ה סילבוס אקדמי

סילבוס החלק היישומי

היקף התכנית 100 שעות אקדמיות,  18 מפגשים שבועיים.
ימי הלימודים ימי שלישי, שעות 09:00-15:00  

מסיימות התכנית בהצלחה יקבלו תעודת סיום מהמכללה למינהל.

עלות מסובסדת לתכנית: 4,500ש"ח
ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים.

לכהן כדירקטורית זה לא רק מעמד יוקרתי. המשמעות היא שאת תיקחי חלק בייצוג הולם של נשים בדירקטוריונים בישראל שאין בהם נציגות נשים מספקת.

יסמין רוצה לראות אותך בדור העתיד של מנהיגות כלכליות מובילות בארץ!

לפרטים נוספים: 04-6309209  או  04-6309208  (סיגל)

דוא"ל: [email protected]

 

להרשמה לתוכנית: >>>

בהצלחה רבה !
כיראם בלעום – מנכ"לית

יסמין לקידום עסקים לבעלות נשים יהודיות וערביות

מנטוריות תכנית "איזון" משתפות

ריקי גרנות מכהנת כדירקטורית חמש חברות ציבוריות ומנטורית בתכנית "איזון". המצטיינות בתכנית יזכו לקבל ליווי ממנטור מכהן בתפקיד דירקטור בחברות ציבוריות וממשלתיות.

המנטורית דליה לב

תמונה דליה לב (1)

החזון שהפך למציאות

"אני מאמינה ופועלת בשוויון, בשיתוף ובחשיבה חיובית"

דליה לב, פרצה לתודעת הנשים בעמותת יסמין ובפרט כמנטורית בתכנית איזון ממחזור 2016-2017 וממשיכה לתת את חלקה לקידום נושא זה בתוכניות ופרויקטים של עמותת יסמין. במסגרת תוכנית איזון 2018 , הנשים נפעמו מפועלה הרב וגילו "איך החזון של אישה אחת הפך למציאות" במפגש העניקה לנשים הזדמנות להיכנס לעולמה ולהבין כיצד התחילה? ואיך פעלה ? דליה לב כיהנה בעמדות מפתח, שהשפיעו ומשפיעות על המשק הישראלי כדירקטורית של תאגידים וחברות מובילות.
עוד בתחילת דרכה הבינה, שהיא רוצה להתוות לעצמה את הדרך, כזו שתשפיע על רבים ועל כן הביאה את עצמה להגדיר ולענות לאורך כל דרכה על 3 שאלות מהותיות:
1.להיכן היא רוצה להגיע ?
2.למי לפנות ?
3.ומהן האפשרויות וההזדמנויות?
לצד זאת, בנתה בסיס מוצק והשקיעה לאורך כל הדרך ברכישת ידע וכלים ובהשכלה רחבה :
LLM// אונ' בר אילן, Advanced management program// אונ' הרווארד, ארה"ב , ראיית חשבון// האונ' העברית, מגשרת מוסמכת// הנהלת בתי המשפט

עשייתה המקצועית מהדהדת ומשפיעה בכל מקום בו כיהנה ביניהם: דירקטורית בבנק הפועלים בעמ, דירקטורית בבנק הבינלאומי בע"מ, דירקטורית בשטראוס גרופ בע"מ, דירקטורית בפז, חברת הנפט בע"מ, דירקטורית ברשות שדות התעופה, עוסקת בהשקעות ובניהול פיננסי ומגשרת,מגישה חוות דעת כלכליות, מנכ"ל אי.די.בי חברה לפיתוח בע"מ, דירקטורית בחברות עיקריות באי.די.בי, יו"ר דירקטוריון שופרסל. השיתופים של דליה בתהליכים שעברה עד לאן שהגיעה, עוררו השתאות לאורך המפגש והנשים, שאלו שאלות סקרניות וענייניות.
דליה פירטה על דרך החשיבה שלה, דפוסים שאימצה, למידה מתוך ניסיון והמון ניסוי וטעייה עד לכדי, מימוש החזון אליו שאפה להגיע.
אין קיצורי דרך על מנת להיות דירקטורית צריך להתחיל מלמטה- מחברות קטנות, חברות משפחתיות. להתנדב בעמותות ובאגודות – להיות מעורבת חברתית וכך להיכנס לוועד המנהל ולהנהלה. חשוב, שקולך ישמע וידעו מהי דעתך בכל תחום ועניין, שתמיד תהיה תשובה בונה וחשיבה רעננה. ולהקפיד על החוק ! לא לעשות דבר שעלול לסכן את החברה ואותך.
אז מהם העקרונות המנחים של דליה לב עליהם לא התפשרה לאורך כל הדרך ?
לשאוף להגיע לחזון : לבנותו לטווח הרחוק ולהקטין פער ציפיות ע"י גישור על הפער. להביע דעתי בכבוד ובמקצועיות ולא לחשוש מדעה שונה ונוספת.– להשקיע בלמידה, לרכוש ידע ולהתפתח כל הזמן : ללכת לכנסים,להתמקצע,ללמוד טכנולוגיה: סייבר, בינה מלאכותית..לקרוא על נושאים מעניינים וחדשים, להיפתח לתחומי ידע רחבים בתחומים שונים, לבנות בסיס מידע בתחומים מגוונים, לשאוב ידע כל הזמן.
– אם אנחנו רוצות אז אנחנו יכולות ! יש לשמור על המיצוב ששמנו את עצמנו בו,ניתן להתחיל מלמטה ולעלות בשלבים .
– לשאוף להתנדב חברתית – לציין את זה בקורות חיים – תמיד מי שיחפש אותך ירצה לראות את פועלך.

– חזון ניתן ליישם.
– להסתכל על חצי הכוס המלאה.
– תמיד לשאול "מה אני רוצה ובמה אני טובה"?.
– לאפשר אופציות ולחפש הזדמנויות.

– לא לקטר- לעשות! לא לפחד מעשייה.
– לא לתלות על זה שאנחנו נשים וקשה לנו. אני בעלת משפחה והגעתי לכל מקום בו חפצתי.
– לבנות לעצמנו מיצוב ומיתוג.

– ליצור קשרים עסקיים – להרחיב מעגלים.
– לתת ביקורת בונה ולא הורסת.
– תפקיד דירקטור היא מחויבות ואחריות משפטית.
– לחפש ולהציג תמיד את החוזקות ולא את החולשות והתירוצים.
– את רוצה את יכולה בתנאי שתשקיעי בעצמך עוד ועוד.
– לעבוד בלחפש את האנשים הרלוונטיים ולהגיע אליהם בכל דרך.

המפגש עורר אצל הנשים מוטיבציה והתווה את הדרך לבניית החזון האישי, של כל אחת ואחת

ללא התפשרות אלא ממקום עמוק של שליחות להשפיע על נושאים בוערים לליבן.

בוגרות תכנית "איזון" משתפות

אילנית הראל תירוש

התוכנית אפשרה לי קפיצה לעומק, להיכנס לעובי הקורה ול- "גוב האריות": ניהול סיכונים, חשבונאות, משפטי. עבודה אמיתית של דירקטוריון,שזה מה שחסר לרובנו. הייחוד של תכנית "איזון" זה המנטורינג, ליווי מעשי, תהליך שנותן את הערך הכי משמעותי שלא מצאתי בתכניות הכשרה אחרות.

תוכנית מצוינת, פשוט נהדרת, אני מאוד ממליצה עליה. כשבאתי לא ידעתי למה לצפות, בפועל – הגעתי לשלב מתקדם בנבחרת הדירקטורים, כולל ריאיון, שזאת התנסות מצוינת. יש לי רק שבחים ומילים טובות לומר על התכנית, בחירת המרצים והתוכן התיאורטי – שנתן לי כלים וידע רב.

אילנית הראל תירוש

______________________________________________________________________________

IMG_0355

אם את רצינית, מוכנה ורוצה להשקיע והתפקיד מעניין אותך – לכי על זה ותצליחי. נפתחו לי דלתות, נקבעו פגישות. התוכנית נתנה לי את ההזדמנות לצאת, ליזום ולהפיג את החששות. בנוסף, קיבלתי את ההזדמנות להצטרף לתוכנית המנטורינג,ולמדתי מזה המון. נחשפתי, חוויתי ישיבות דירקטורים, הבנתי איך חברה מתנהלת מאחורי הקלעים– וקיבלתי הזדמנות להגיע בעצמי אל קדמת הבמה. כתוצאה מתוכנית איזון התקבלתי לנבחרת דירקטורים של חברות ממשלתיות, מתוך 10,000 איש שהגישו מועמדות.

התוכנית תרמה לי מאוד מבחינת תכנים מקצועיים, להבין בכלל מה זה תפקיד הדירקטורית: האחריות הכללית ומבחינת סוגיות משפטיות – כל הפן המקצועי והמשפטי שקשור לתפקיד. יצרתי קשרים חדשים, והצלחתי להשתחרר מהמקום שבו הייתי מאוד מקובעת וכבולה. פחדתי לעשות צעד, והגעתי למקום שבו החלטתי כן לעשות. כיום מכהנת ד"ר אנג'ל אלפחאל כדירקטורית בקרן השתלמות לעובדי מדינה.

ד"ר אנג'ל אלפחל

_____________________________________________________________________________

את יכולה להביא את עצמך בגובה העיניים, התוכנית נוגעת בדברים הקטנים שעוצרים אותנו ביום-יום. עשיתי שינוי בעקבות התכנית והגשתי מועמדות לתפקיד יו"ר בוועד ההנהלה של קיבוץ, וגם נבחרתי! כיום אני יועצת משפטית בבנק מוביל בישראל. אני ממליצה על התוכנית – גם בגלל המגדריות וגם בגלל הפשטות שלה.

מה שהופך את התוכנית הזאת למוצלחת ומועדפת על פני תכניות אחרות היא המכוונות הנשית. האתגרים שנשים מביאות איתן לעולם המקצועי, נורמות חברתיות, תפיסות אישיות, עכבות מהחברה ופרשנות. מה שמבדיל את התוכנית הזאת היא הפנייה המגדרית. ההבנה שאני עדיין לא יודעת ויש לי היכולת להתמודד עם זה וללמוד – מגבירה את האמונה שלי בעצמי ואת תחושת המסוגלות.

עו"ד קרן מיכאלי

התוכנית בשותפות ובתמיכת:

Izunlogostrip