כיראם בלעום: "לתכנן נכון בשיטת הדד ליין"

היא המייסדת והמנכ"לית של עמותת "יסמין", פועלת לקידום עסקים של נשים בארץ ואם לארבעה. איך היא עושה את זה? 12 נשים מובילות עוצרות את הזמן. פרויקט מיוחד "מגזין את ATmag

מייסדת ומנכ"לית עמותת "יסמין" לקידום עסקים של נשים יהודיות וערביות. בשנות ה־40 ("גיל לא מגלים"), נשואה ואם לארבעה (12, 14, 16, 18), מתגוררת בטייבה.

כיראם בלעום: "בחברה שבה אני חיה אני פורצת דרך, אין הרבה כמוני וזה לא קל. חלומן של נשים ערביות רבות נקטע בגלל הסביבה או בעל שמגביל. חלקן באות מאילוצי פרנסה ואני מביאה להן את השאפתנות ואת החלום. יום עבודה מתחיל בבוקר מוקדם ואחרי שהבית נראה פרפקט, ומסתיים בשבע, שמונה או תשע בערב. הילדים שלי גדלו להיות עצמאיים, כמוני. הם ירצו להצליח בגדול. אני מכורה לעבודה. אני גם יוזמת תוכניות לפרויקטים ברחבי הארץ, וגם מקבלת פניות מנשים שרוצות סיוע בהקמה ובפיתוח עסק ונותנת להם הכשרה, ליווי ותמיכה. אני משנה לרבות את החיים, משכנעת אותן ליזום ולדרוש. אני מקפידה להקשיב להן. תמיד כשאת מקשיבה – את לוקחת מזה משהו לעצמך. 'יסמין' הוקמה ב־2006 ועד כה קידמה 8,000 נשים ברחבי הארץ. רוב עבודתי היא עבודת שטח. אני לא מוותרת על הדברים שגורמים לי שמחה: קניות של בגדים וספרים. אחרי ה'ברייק' הזה אני יכולה להסתער שוב על העבודה עם אנרגיה ומרץ. וכמובן שיש חלומות והיעד הבא הוא עסק עצמאי גדול משלי".

הטיפ שלי לניהול זמן
"תמיד יש זמן ומי שאומרת שאין לה – זה תירוץ. אישה עובדת מנהלת טוב יותר את הזמן כי הוא קצוב, לעומת אלה שחושבות שכל הזמן בידן ומבזבזות אותו. לא צריך להתבכיין, צריך רק לתכנן נכון בשיטת הדד ליין ועם משימות ביניים, ולהגיע ליעד. יש ניצול מרבי של הזמן. למשל, לקחתי את אמי לבדיקות בבית חולים, בינתיים שטפו לי את הרכב ועברתי על מסמכים".
לקריאת הכתבה המלאה לחצו כאן