תדמית אפקטיבית

לוקח שניות ספורות לקבל דעה ראשונית על אדם מרגע שפוגשים אותו, ועד 4 דקות שיחה כדי לפתח דעה ותפיסה כל כך מוצקה שייקח לא מעט זמן ומפגשים נוספים איתו כדי לשנות אותן, אם בכלל.
תדמית היא הדמות שלנו כפי שמצטיירת בעיני האחר, או הרושם הראשוני שאדם עושה על המתבונן בו.

אנחנו נתפסים כאנשים וויזואליים ומושפעים ממה שאנחנו רואים המסרים המועברים על ידינו באמצעות התדמית שלנו הם מסרים בלתי מלולים שכן איך אנחנו מופיעים שולח מסר לעולם לא פחות ממה שעשינו. הסימן שיש לנו מה שצריך, שאנחנו עשויים מהחומר הנכון.

ובשביל לעבור מסך כמקצועיים, מנהיגים, מובילים, רציניים, יצירתיים או כל תדמית אחרת שאתם רוצים לשדר בפגישה או בראיון, בשביל זה צריך גם להראות את זה.

לכן ריכזתי מספר נקודות שרצוי להתייחס אליהם:

1.מומלץ להתלבש בבגדים פורמליים העשויים מבד המייצר צללית מחמיאה לגוף ולא בדים שנצמדים כמו ג'ינס קרעים או טייטס מאחר וזה לא מכבד את המעמד.

2. להימנע מצבעים צעקניים או בגדים עם הרבה הדפסים בגדים מהסוג הזה עושים רעש וויזואלי ויש להם נטייה להעלים   את הלובש אותם.

3. מומלץ לא להרבות בתכשיטים או משקפיים על הראש או כל דבר המסיח את העין ולפעמים את האוזן כדי שההקשבה  תהיה נעימה יותר.

4. לנשים מומלץ להתאפר בעדינות על מנת לרכך את הפנים ולהיראות מטופחת אך לא איפור כבד, לגברים המגדלים זקן לדאוג שהזקן ייראה מטופל ולא כאילו צמח מהתרשלות.

 

חוב לזכור כי תדמית אפקטיבית מקרבת אותנו אלי היעד מאחר ואנשים צריכים לאהוב את מה שהם רואים, יש ליצור התאמה בין הנראות לתוכן.

למידע נוסף ולהדרכה עסקית על מקורות המידע הרלוונטים לעסק שלך והפנייה האפקטיבית – היועצות העסקיות בעמותת יסמין כאן עבורך, לקביעת פגישה התקשרי ל 04-6309208 או שלחי מייל: [email protected]

הכותבת, סברין חסון טאפש , הינה יועצת סטייליניג, מרצה ומנחת סדנאות בתחום הסטיילינג ולתדמית אפקטיבית מנצחת.