אודות יסמין ישן

עמותת יסמין היא הארגון המוביל בישראל לקידומן הכלכלי של נשים בעלות עסקים מרחבי הארץ,
בנות כל המגזרים והדתות, ומכל השכבות הסוציואקונומיות הקיימות.
יסמין הוקמה בשנת 2006 על ידי נשים ולמענן, כעמותה ללא מטרות רווח, והיא פועלת מתוך שאיפה לאפשר לבעלות
עסקים לחזק ולהרחיב את עסקיהן, לצמצם את הפערים ביחס לעסקים בבעלות נשים מהפריפריה וממגזרים שונים
בארץ ולהפוך לכח מוביל במשק הישראלי. העמותה סייעה עד היום לאלפי בעלות עסקים מתחומים מגוונים,
וממשיכה לפעול לעידוד יזמות נשית ופיתוח עסקים בצמיחה, ולחיזוק הכלכלה והחברה הישראלית.

מטרת העמותה

להוביל שינוי ושוויון

המטרה העיקרית שלנו היא יצירת שינוי כלכלי וחברתי, הכולל מתן הזדמנויות כלכליות שוות לנשים מכל המגזרים ויישום בשטח של ערכים כמו דו קיום בין ערבים ליהודים, ושוויון בין המינים גם בתחום העסקי.
האמצעים בהם אנו פועלים להגשמת המטרה:

  • פיתוח כישורי חיים והעצמה אישית
  • הקניית כלים וידע בתחום המנהיגות הכלכלית
  • יצירת הזדמנויות עסקיות שוות לנשי
  • מתן אשראי עסקי לפיתוח והרחבת העסקים
  • נטוורקינג בין נשות ואנשי עסקים ממגזרים שונים  
  • קידום והעלאת המודעות לחשיבות גיוון שרשרת האספקה, על ידי שילוב בעלות עסקים  כספקיות בשרשרת האספקה של חברות גדולות, רכש ממשלתי ועוד

האתגר

לקדם נשים בעסקים,
גם בסביבה עתירת מכשולים

יסמין פועלת מתוך היכרות עם המכשולים הרבים העומדים בפני נשים בדרך להצלחה עסקית, כמו ריחוק גאוגרפי ממרכזי עסקים, מחסור בהכשרה הולמת, היעדר תמיכה מהסביבה, התנגדויות על רקע מסורתי או תרבותי, אפליה על רקע מין או דת ועוד. אנו מאמינים כי הדרך להסרת החסמים הללו מתחילה בהקשבה לצרכיהן של הנשים הנתקלות בקשיים, והתאמת התכניות השונות באופן שיענה על צרכים אלה ככל שניתן, וממשיכה בהקמת רשת תמיכה ושיתוף פעולה כלכלי בין נשים מכל המגזרים והתחומים.

דברי המנכ"ל

אתר יסמין הוא אבן דרך משמעותית בפעילות העמותה. עד להקמתו, פעלנו ברחבי הארץ בנסיון להביא, פיזית, ידע עסקי לביתן של נשים. היום, בזכות האתר, בנינו מקום שבו עסקים גדולים יוכלו ליצור קשר עם עסקים בצמיחה, כספקים או שותפים, וכמובן מקום שבו נוכל לפרסם את העסקים הקטנים והבינוניים בבעלות נשים, הנמצאים בצמיחה, למגוון רחב של גולשים בארץ ובעולם. האתר הוא הדרך לפתוח בפני בעלות העסקים מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, את עולם השיווק האינטרנטי. האתר מהווה גם במה לפעילות העמותה, ובאמצעותו ניתן להירשם להכשרות, לקורסים ולפעילויות של יסמין, המוצעים לכל בעלת עסק צומח בישראל, ובמיוחד לאלו המגיעות מהפריפריה ומהמגזרים שאינם במרכז. הוא מאפשר לבעלות העסקים נוכחות וקיום קשר עם לקוחות פוטנציאליים. אנו מקוות כי האתר יצליח להביא את העסקים הקטנים והבינוניים לרמה גבוהה ביותר בארץ ובעולם. אני מאחלת לכל אחת מבעלות העסקים שלנו צמיחה אישית ומקצועית. בעיני, זו דרכנו הייחודית להביא רווחה, שוויון ודרכי שלום לאזור. הדרך ארוכה, אבל היא מתחילה כאן, בנו.

בברכה,
כיראם בלעום

דברי הנשיאה

אתר יסמין הוא מקום מצוין לקידום עסקיהן של בעלות עסקים קטנים ובינוניים ממגזרים ואזורים שונים מכל רחבי הארץ. כמות העסקים קטנים והבינוניים הרשומים כיום בישראל, הנמצאים בבעלות נשים, הם מזעריים ביחס לכמות העסקים בכלל. לכן, הצורך לקדם נוכחות נשית בניהול ובבעלות של עסקים פרטיים, הוא לדעתי חיוני ובוער. לשמחתנו, באמצעות האינטרנט ביכולתנו להעמיד כלי נוח ואפקטיבי לרשות בעלות העסקים, שבאמצעותו נוכל לתת כלים המאפשרים ליותר ויותר נשים להקים עסק עצמאי, לבסס רשת חברתית תומכת ומסייעת, לקבל מידע מקיף ולהתייעץ זו עם זו. אתר יסמין הוא מקום מפגש ובית לנשים בעסקים. אתר יסמין מסייע לנו במשימתנו: לשבור את המחיצות, לנצח דעות קדומות ופחדים וליצור חברה שבה ניתן לקדם נשים ללא הבדלי לאום, שפה, מוצא, גיל או עדה. חברה שבה נוצר מרקם אנושי מגוון, שנותן מקום שווה לכל התרבויות מתוך כבוד והעשרה הדדיים. ומעבר לכך, להביא שינוי משמעותי לכלכלה הישראלית, להוות דוגמה אישית לנשים אחרות, לבנותינו ולסביבתנו, ולהוביל שילוב מלא של נשים ככח חזק בעולם העסקי.

בברכה חמה,
עפרה שטראוס

צוות עובדים ופרטי התקשרות

אורלי רודוי - מנהלת פרסום וקמפיינים
אסטרטגיה ושיווק דיגיטלי לחברות וארגונים. בעלת 15 שנות ניסיון בתפקיד ניהולי בתחומי השיווק והפרסום בחברות ומותגים בינלאומיים מובילים: P&G, יוניליוור, תלמה, ניאופרם ועוד. בוגרת תואר ראשון ושני במנהל עסקים, התמחות בשיווק. מומחית בבניית אסטרטגיה ושיווק דיגיטלי: אסטרטגיה ומיתוג, ניהול שיווק דיגיטלי הכולל פייסבוק עסקי, קמפיינים שיווקיים, ניהול תכנים באתר, לינקדאין.
[email protected]

סיגל ריקרדו - עוזרת מנכ"ל
בעלת ניסיון עשיר בשיווק, מכירות וניהול עסקי. סיגל בעלת תואר ראשון בצילום ומתמחה במדעים ומסחר. כיום היא עובדת כעוזרת מנכ"ל ורכזת תכניות יסמין.
[email protected]

דוחא אכרם - מנהלת משרד ומאגרי מידע
סטודנטית לסיעוד באוניברסיטת אריאל. כיום היא עובדת כמנהלת משרד ביסמין.
[email protected]

ניבי זאבי - גיוס משאבים
בוגרת תואר שני M.A במינהל ציבורי מאוניברסיטת חיפה. בעלת ניסיון עשיר בתחום פיתוח משאבים במגזר השלישי.
[email protected]

נעמי קרן - מנהלת יסמין דיגיטל
נעמי היא פרילנסרית לכתיבת ידע ותוכן המתמחה במדיה חברתית וקמפיינים של גיוס משאבים לארגונים ללא מטרות רווח. יש לה ניסיון עשיר בגיוס משאבים לארגונים כמו Pink Lemon tree ו- Homeless World Cup
[email protected]

דורון אבישי - תמיכת מחשוב
[email protected]

עירית אדר - מעצבת גרפית
[email protected]

כיראם בלעום מייסדת ומנכ"ל עמותת יסמין
כיראם, אישה ערבייה ישראלית ומנהיגה חברתית, בעלת כישורי ניהול מצוינים במגזר העסקי והציבורי. כיראם יסדה את יסמין אחרי שעבדה כמנהלת יחידת הנשים במרכז הערבי- יהודי לפיתוח כלכלי, ופיתחה את ארגון יסמין במשך השנים, עד למיצובו כארגון מוביל ומצליח במגזר השלישי בישראל. כיראם מאוד מעורבת בהגהת, בניית ופיתוח התכניות של יסמין, רקימת שיתופי פעולה חיוניים להמשכיות של יסמין. בשנת 2006, "דה מרקר" דירג את כיראם כאחת מ- 20 הנשים שמובילות שינוי חברתי, בשנת 2009 כאחת מ- 20 הנשים הכי משפיעות בישראל ובשנת 2013 כאחת מ- 30 הנשים הכי מצליחות בחברה הערבית. כיראם בעלת תואר ראשון בהיסטוריה של המזרח התיכון, מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.
[email protected]

ארוא רינאוי קאסם - מנהלת פיתוח משאבים ושותפויות
ארוא, עו"ד במקצועה, בעלת ניסיון וותק עשיר בניהול ופיתוח אסטרטגי, פיתוח ידע ומשאבים. בוגרת תכנית MEPI בשנת 2008 לחיזוק נשים עם רקע משפטי ו/או עסקי. עבדה בתפקידים רבים ומול תורמים מארה"ב ואירופה, יש לה שליטה מצוינת בשפות ובעלת יחסים בינאישיים טובים מאוד. כיום היא עובדת כמנהלת פיתוח משאבים ושותפויות ביסמין.
[email protected]

אביטל זערור- רואת חשבון מבקרת
אביטל היא רואת חשבון עצמאית עם ותק של 20 שנה בראיית חשבון, ביקורת וייעוץ מס. כיהנה כמנהלת כספים של כמה חברות פרטיות וציבוריות, בין היתר בתחום ההייטק. אביטל מתמחה בניתוח תהליכים בחברות ויישומם. היא גם מייעצת למשרד הכלכלה בנושא עסקים קטנים ובינוניים ובעלת חברת אס פור יו בע"מ וחברת ראיית חשבון משלה.
[email protected] | [email protected]

ניצן ברזני אסטרטגיה ופיתוח עסקי
בעל תואר בתעשייה וניהול, התמחות במערכות מידע וניהול ייצור מהטכניון. ניצן הוא בעל ניסיון וידע בפיתוח עסקי ועובד כיום ביסמין כמנהל פיתוח עסקי. הוא הבעלים של "בר ניהול"- פיתוח ויישום יעדים עסקיים.
[email protected]