תכנית איזון - דירקטוריות משפיעות במוקד ההחלטות

               תתחילי לתפור לך חליפה

תוכנית "איזון" דירקטוריות משפיעות לנשים שרוצות להיות במוקד העניינים!

יש לך ידע וניסיון בעולם הניהול? סקרנית להכיר כללי משחק ניהוליים חדשים?

"איזון"  פרי יוזמת עמותת יסמין מעניקה לך הזדמנות ייחודית לעלות למגרש חדש בעולם הניהול ולהשתלב  כדירקטורית, בדירקטוריונים של חברות ציבוריות ופרטיות בישראל.

ריקי גרנות מכהנת כדירקטורית חמש חברות ציבוריות ומנטורית בתכנית "איזון". המצטיינות בתכנית יזכו לקבל ליווי ממנטור מכהן בתפקיד דירקטור בחברות ציבוריות וממשלתיות.

צפו במנטורית ריקי גרנות

 

תאריך פתיחת התוכנית

יום שלישי 30 לחודש ינואר 2018
המכללה למינהל שלוחת ת"א רחוב החשמל 18

ההרשמה בעיצומה  והמקומות מוגבלים

בואי נשים את הקלפים על השולחן: כיום שילובן בפועל של נשים בדירקטוריונים ממשלתיים וציבוריים בישראל, עדיין לוקה בחסר וזאת למרות שהמחוקק כבר הכיר בחשיבות קיום שוויון בין גברים ונשים במשרות ניהוליות וייצוג הולם של נשים בדירקטוריונים. ואם לא די בכך, הפערים במציאות הישראלית חריפים במיוחד כשמדובר בייצוג נשים ממגזרים שונים  בדירקטוריונים בישראל.

יסמין:  לקידום  עסקים בבעלות נשים יהודיות וערביות , רואה חשיבות גדולה וצורך לאומי של ממש בשינוי המפה, על מנת להבטיח ייצוג הולם ושילובן של נשים בדירקטוריונים.

יסמין: המהווה כיום בית לעסקים בבעלות נשים מכל המגזרים, רואה אתגר אמתי בהכשרה ועידוד נשים בעלות כישורים ויכולות גבוהות להגיע לעמדות מפתח ולהיות במוקד העניינים בזירה הניהולית הכלכלית בארץ.

נשים מצליחות במשרות ניהוליות, כך מאמינים ביסמין, מביאות איתן לא רק ידע וניסיון ניהולי אלא גם ערך מוסף שיש לנשים כמו אינטואיציה ואינטליגנציה רגשית.

תוכנית "איזון"  נותנת  מענה הולם ומקצועי אשר בסופו של יום, ישלב את הנשים המתאימות כדירקטוריות בחברות ציבוריות ופרטיות בישראל .

מה זה בעצם להיות דירקטורית?

הדירקטוריון (מועצת המנהלים) הינו ארגון של החברה הממומן על ידי בעלי המניות.

כדירקטורית תהיי מחויבת לניהול ופיתוח החברה, ותעסקי במתן החלטות ברמה הרחבה ביותר תוך פעילויות מגוונות החל מפיקוח על המנכ"ל והמנהלים שבחברה, התווית מדיניות החברה, קביעת המבנה הארגוני, מתן החלטות במדיניות השכר של החברה, בדיקת מצבה הכספי, קביעת עקרונות המימון ומסגרת האשראי ועוד…

 

"איזון" להכשרת דירקטוריות… על קצה המזלג

התכנית מאפשרת למשתתפות חשיפה לשיטות ניהול רחבות ומתן כלים נכונים אשר יסייעו בקבלת החלטות נכונות וביצוע יוזמות לניהול ופיתוח החברה, מתוך מיומנויות גבוהות ושיקולים מקצועיים.

הקורס מקנה ידע רחב והבנה מעמיקה בעולם העסקים, הכלכלה והמשפט, הנדרשים לדירקטורים על מנת לפתח את האסטרטגיה העסקית של החברה.

 

קהלי היעד של התוכנית :

  • נשים בעלות או מנהלות ארגונים או עסקים
  • לפחות תואר ראשון בתחומים : ראיית חשבון, כלכלה , מנהל עסקים, יעוץ ארגוני, ייעוץ אסטרטגי , משאבי אנוש, משפטים, מדעים , מדעי הנדסה , הנדסת מחשבים, סטטיסטיקה ,ניהול ותעשייה.
  • מעל 7 שנות ותק ניהולי
  • אופי יזמי, כריזמטי
  • עם גישה לשינוי חברתי וקידום נשים .

 

נושאי לימוד עיקריים בתוכנית :

הדירקטוריון והמערך הניהולי, סוגי התאגדויות בישראל ושינויים מבניים, פעילות הגופים המוסדיים במשק: קרנות נאמנות, קופות גמל, ניתוח דו"חות כספיים והערכת שווי, חברות עירוניות וחברות ממשלתיות

הביקורת הפנימית בגופים עסקיים וציבוריים, ניהול משברים בתקשורת, ניהול משא ומתן, מדיה דיגיטלית ורשתות חברתיות, תכנות התת מודע להצלחה- NLP, הכשרה לכתיבת נייר עמדה על תרומה לקהילה, רישות עסקי מקדם ועוד…

 

המצטיינות בתוכנית

יזכו לקבל החל מהחלק ה 2 של התכנית, חניך/ה עמית/ה "מנטור" דירקטור/ת ותיק/ה .

התוכנית תיפתח  ביום שלישי 30 לחודש ינואר 2018 ותסתיים 12 לחודש יוני 2018  

סילבוס אקדמי

סילבוס ישומי

היקף התכנית 100 שעות אקדמיות,  18 מפגשים שבועיים.
ימי הלימודים ימי שלישי, שעות 09:00-15:00  

מסיימות התכנית בהצלחה יקבלו תעודת סיום מהמכללה למינהל.

 

עלות מסובסדת לתכנית: 4,500ש"ח
ניתן לשלם ב- 3 תשלומים שווים.

לכהן כדירקטורית זה לא רק מעמד יוקרתי. המשמעות היא שאת תיקחי חלק בייצוג הולם של נשים בדירקטוריונים בישראל שאין בהם נציגות נשים מספקת.

יסמין רוצה לראות אותך בדור העתיד של מנהיגות כלכליות מובילות בארץ!

לפרטים נוספים: 04-6309209  או  04-6309208  (סיגל)

דוא"ל: jasmine@jasmine.org.il

 

להרשמה לתוכנית: >>>

בהצלחה רבה !
כיראם בלעום – מנכ"לית

יסמין לקידום עסקים לבעלות נשים יהודיות וערביות

 

בוגרות תכנית "איזון" משתפות

אילנית הראל תירוש

התכנית אפשרה לי קפיצה לעומק, להיכנס לעובי הקורה ול- "גוב האריות": ניהול סיכונים, חשבונאות, משפטי. עבודה אמיתית של דירקטוריון,שזה מה שחסר לרובנו. הייחוד של תכנית "איזון" זה המנטורינג, ליווי מעשי, תהליך שנותן את הערך הכי משמעותי שלא מצאתי בתכניות הכשרה אחרות.

תכנית מצוינת, פשוט נהדרת, אני מאוד ממליצה עליה. כשבאתי לא ידעתי למה לצפות, בפועל – הגעתי לשלב מתקדם בנבחרת הדירקטורים, כולל ריאיון, שזאת התנסות מצוינת. יש לי רק שבחים ומילים טובות לומר על התכנית, בחירת המרצים והתוכן התיאורטי – שנתן לי כלים וידע רב.

אילנית הראל תירוש

______________________________________________________________________________

IMG_0355

אם את רצינית, מוכנה ורוצה להשקיע והתפקיד מעניין אותך – לכי על זה ותצליחי.נפתחו לי דלתות, נקבעו פגישות. התכנית נתנה לי את ההזדמנות לצאת, ליזום ולהפיג את החששות. בנוסף, קיבלתי את ההזדמנות להצטרף לתכנית המנטורינג,ולמדתי מזה המון. נחשפתי, חוויתי ישיבות דירקטורים, הבנתי איך חברה מתנהלת מאחורי הקלעים– וקיבלתי הזדמנות להגיע בעצמי אל קדמת הבמה. כתוצאה מתוכנית איזון התקבלתי לנבחרת דירקטורים של חברות ממשלתיות, מתוך 10,000 איש שהגישו מועמדות.

התכנית תרמה לי מאוד מבחינת תכנים מקצועיים, להבין בכלל מה זה תפקיד הדירקטורית:האחריות הכלליתומבחינת סוגיות משפטיות – כל הפן המקצועי והמשפטי שקשור לתפקיד. יצרתי קשרים חדשים, והצלחתי להשתחרר מהמקום שבו הייתי מאוד מקובעת וכבולה. פחדתי לעשות צעד, והגעתי למקום שבו החלטתי כן לעשות.

ד"ר אנג'ל אלפחל

_____________________________________________________________________________

את יכולה להביא את עצמך בגובה העיניים, התכנית נוגעת בדברים הקטנים שעוצרים אותנו ביום-יום.עשיתי שינוי בעקבות התכנית והגשתי מועמדות לתפקיד יו"ר בוועד ההנהלה של קיבוץ, וגם נבחרתי! כיום אני יועצת משפטית בבנק מוביל בישראל. אני ממליצה על התכנית – גם בגלל המגדריות וגם בגלל הפשטות שלה.

מה שהופך את התכנית הזאת למוצלחת ומועדפת על פני תכניות אחרות היא המכוונות הנשית. האתגרים שנשים מביאות איתן לעולם המקצועי, נורמות חברתיות, תפיסות אישיות, עכבות מהחברה ופרשנות. מה שמבדיל את התכנית הזאת היא הפנייה המגדרית. ההבנה שאני עדיין לא יודעת ויש לי היכולת להתמודד עם זה וללמוד – מגבירה את האמונה שלי בעצמי ואת תחושת המסוגלות.

עו"ד קרן מיכאלי

 

התכנית בשותפות ובתמיכת:

Izunlogostrip