תכנית איזון - הכשרת נשים בעלות עסקים לתפקידי דירקטוריות

תתחילי לתפור לך חליפה

תוכנית "איזון" דירקטוריות משפיעות לנשים שרוצות להיות במוקד העניינים!

יש לך ידע וניסיון בעולם הניהול? סקרנית להכיר כללי משחק ניהוליים חדשים?

"איזון"  פרי יוזמת עמותת יסמין מעניקה לך הזדמנות ייחודית לעלות למגרש חדש בעולם הניהול ולהשתלב  כדירקטורית, בדירקטוריונים של חברות ציבוריות ופרטיות בישראל.

תאריך פתיחת התוכנית

5 ביולי בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה – רעננה

ההרשמה בעיצומה  והמקומות מוגבלים

 

בואי נשים את הקלפים על השולחן: כיום שילובן בפועל של נשים בדירקטוריונים ממשלתיים וציבוריים בישראל, עדיין לוקה בחסר וזאת למרות שהמחוקק כבר הכיר בחשיבות קיום שוויון בין גברים ונשים במשרות ניהוליות וייצוג הולם של נשים בדירקטוריונים. ואם לא די בכך, הפערים במציאות הישראלית חריפים במיוחד כשמדובר בייצוג נשים ממגזרים שונים  בדירקטוריונים בישראל.

יסמין:  לקידום  עסקים בבעלות נשים יהודיות וערביות , רואה חשיבות גדולה וצורך לאומי של ממש בשינוי המפה, על מנת להבטיח ייצוג הולם ושילובן של נשים בדירקטוריונים.

יסמין: המהווה כיום בית לעסקים בבעלות נשים מכל המגזרים, רואה אתגר אמתי בהכשרה ועידוד נשים בעלות כישורים ויכולות גבוהות להגיע לעמדות מפתח ולהיות במוקד העניינים בזירה הניהולית הכלכלית בארץ.

נשים מצליחות במשרות ניהוליות, כך מאמינים ביסמין, מביאות איתן לא רק ידע וניסיון ניהולי אלא גם ערך מוסף שיש לנשים כמו אינטואיציה ואינטליגנציה רגשית.

תוכנית "איזון"  נותנת  מענה הולם ומקצועי אשר בסופו של יום, ישלב את הנשים המתאימות כדירקטוריות בחברות ציבוריות ופרטיות בישראל .

מה זה בעצם להיות דירקטורית?

הדירקטוריון (מועצת המנהלים) הינו ארגון של החברה הממומן על ידי בעלי המניות.

כדירקטורית תהיי מחויבת לניהול ופיתוח החברה, ותעסקי במתן החלטות ברמה הרחבה ביותר תוך פעילויות מגוונות החל מפיקוח על המנכ"ל והמנהלים שבחברה, התווית מדיניות החברה, קביעת המבנה הארגוני, מתן החלטות במדיניות השכר של החברה, בדיקת מצבה הכספי, קביעת עקרונות המימון ומסגרת האשראי ועוד…

 

"איזון" להכשרת דירקטוריות… על קצה המזלג

התוכנית  מאפשרת למשתתפות חשיפה לשיטות ניהול רחבות ומתן כלים נכונים אשר יסייעו בקבלת החלטות נכונות וביצוע יוזמות לניהול ופיתוח החברה, מתוך מיומנויות גבוהות ושיקולים מקצועיים.

התוכנית מקנה ידע רחב והבנה מעמיקה בעולם העסקים, הכלכלה והמשפט, הנדרשים לדירקטורים על מנת לפתח את האסטרטגיה העסקית של החברה.

 

קהלי היעד של התוכנית :

  • נשים בעלות או מנהלות ארגונים או עסקים
  • לפחות תואר ראשון בתחומים : ראיית חשבון, כלכלה , מנהל עסקים, יעוץ ארגוני, ייעוץ אסטרטגי , משאבי אנוש, משפטים, מדעים , מדעי הנדסה , הנדסת מחשבים, סטטיסטיקה ,ניהול ותעשייה.
  • מעל 7 שנות ותק ניהולי
  • אופי יזמי, כריזמטי
  • עם גישה לשינוי חברתי וקידום נשים .

 

נושאי לימוד עיקריים בתוכנית :

הדירקטוריון והמערך הניהולי, סוגי התאגדויות בישראל ושינויים מבניים, פעילות הגופים המוסדיים במשק: קרנות נאמנות, קופות גמל, ניתוח דו"חות כספיים והערכת שווי, חברות עירוניות וחברות ממשלתיות

הביקורת הפנימית בגופים עסקיים וציבוריים, ניהול משברים בתקשורת, ניהול משא ומתן, מדיה דיגיטלית ורשתות חברתיות, תכנות התת מודע להצלחה- NLP, הכשרה לכתיבת נייר עמדה על תרומה לקהילה, רישות עסקי מקדם ועוד…

 

המצטיינות בתוכנית יזכו לקבל החל מהחלק ה2 של התוכנית, חניך/ה עמית/ה "מנטור" דירקטור/ת ותיק/ה .

התוכנית תיפתח  באוקטובר 2017

היקף התוכנית 100 ₪, ימי הלימודים ימי שלישי, שעות 09:30-14:00.

מסיימות התוכנית בהצלחה יקבלו תעודת סיום מהאוניברסיטה הפתוחה.

 

התוכנית בשותפות

The Hadassah Foundation,

The Jewish Women’s Foundation of the Greater Palm Beaches,

הקרן החדשה לישראל

בנק לאומי

לכהן כדירקטורית זה לא רק מעמד יוקרתי. המשמעות היא שאת תיקחי חלק בייצוג הולם של נשים בדירקטוריונים בישראל שאין בהם נציגות נשים מספקת.

יסמין רוצה לראות אותך בדור העתיד של מנהיגות כלכליות מובילות בארץ!

להורדת טפסי  לחצי כאן  

שליחה למייל: jasmine@jasmine.org.il