אודות יסמין

עמותת יסמין היא הארגון המוביל בישראל לקידומן הכלכלי של נשים בעלות עסקים מרחבי הארץ,
בנות כל המגזרים והדתות, ומכל השכבות הסוציואקונומיות הקיימות.
יסמין הוקמה בשנת 2006 על ידי נשים ולמענן, כעמותה ללא מטרות רווח, והיא פועלת מתוך שאיפה לאפשר לבעלות
עסקים לחזק ולהרחיב את עסקיהן, לצמצם את הפערים ביחס לעסקים בבעלות נשים מהפריפריה וממגזרים שונים
בארץ ולהפוך לכח מוביל במשק הישראלי. העמותה סייעה עד היום לאלפי בעלות עסקים מתחומים מגוונים,
וממשיכה לפעול לעידוד יזמות נשית ופיתוח עסקים בצמיחה, ולחיזוק הכלכלה והחברה הישראלית.

האתגר

לקדם נשים בעסקים,
גם בסביבה עתירת מכשולים

יסמין פועלת מתוך היכרות עם המכשולים הרבים העומדים בפני נשים בדרך להצלחה עסקית, כמו ריחוק גאוגרפי ממרכזי עסקים, מחסור בהכשרה הולמת, היעדר תמיכה מהסביבה, התנגדויות על רקע מסורתי או תרבותי, אפליה על רקע מין או דת ועוד. אנו מאמינים כי הדרך להסרת החסמים הללו מתחילה בהקשבה לצרכיהן של הנשים הנתקלות בקשיים, והתאמת התכניות השונות באופן שיענה על צרכים אלה ככל שניתן, וממשיכה בהקמת רשת תמיכה ושיתוף פעולה כלכלי בין נשים מכל המגזרים והתחומים.

מטרת העמותה

להוביל שינוי ושוויון

המטרה העיקרית שלנו היא יצירת שינוי כלכלי וחברתי, הכולל מתן הזדמנויות כלכליות שוות לנשים מכל המגזרים ויישום בשטח של ערכים כמו דו קיום בין ערבים ליהודים, ושוויון בין המינים גם בתחום העסקי.
האמצעים בהם אנו פועלים להגשמת המטרה:

  • פיתוח כישורי חיים והעצמה אישית
  • הקניית כלים וידע בתחום המנהיגות הכלכלית
  • יצירת הזדמנויות עסקיות שוות לנשי
  • מתן אשראי עסקי לפיתוח והרחבת העסקים
  • נטוורקינג בין נשות ואנשי עסקים ממגזרים שונים  
  • קידום והעלאת המודעות לחשיבות גיוון שרשרת האספקה, על ידי שילוב בעלות עסקים  כספקיות בשרשרת האספקה של חברות גדולות, רכש ממשלתי ועוד

דברי הנשיאה

אתר יסמין הוא מקום מצוין לקידום עסקיהן של בעלות עסקים קטנים ובינוניים ממגזרים ואזורים שונים מכל רחבי הארץ. כמות העסקים קטנים והבינוניים הרשומים כיום בישראל, הנמצאים בבעלות נשים, הם מזעריים ביחס לכמות העסקים בכלל. לכן, הצורך לקדם נוכחות נשית בניהול ובבעלות של עסקים פרטיים, הוא לדעתי חיוני ובוער. לשמחתנו, באמצעות האינטרנט ביכולתנו להעמיד כלי נוח ואפקטיבי לרשות בעלות העסקים, שבאמצעותו נוכל לתת כלים המאפשרים ליותר ויותר נשים להקים עסק עצמאי, לבסס רשת חברתית תומכת ומסייעת, לקבל מידע מקיף ולהתייעץ זו עם זו. אתר יסמין הוא מקום מפגש ובית לנשים בעסקים. אתר יסמין מסייע לנו במשימתנו: לשבור את המחיצות, לנצח דעות קדומות ופחדים וליצור חברה שבה ניתן לקדם נשים ללא הבדלי לאום, שפה, מוצא, גיל או עדה. חברה שבה נוצר מרקם אנושי מגוון, שנותן מקום שווה לכל התרבויות מתוך כבוד והעשרה הדדיים. ומעבר לכך, להביא שינוי משמעותי לכלכלה הישראלית, להוות דוגמה אישית לנשים אחרות, לבנותינו ולסביבתנו, ולהוביל שילוב מלא של נשים ככח חזק בעולם העסקי.

בברכה חמה,
עפרה שטראוס

דברי המנכ"ל

אתר יסמין הוא אבן דרך משמעותית בפעילות העמותה. עד להקמתו, פעלנו ברחבי הארץ בנסיון להביא, פיזית, ידע עסקי לביתן של נשים. היום, בזכות האתר, בנינו מקום שבו עסקים גדולים יוכלו ליצור קשר עם עסקים בצמיחה, כספקים או שותפים, וכמובן מקום שבו נוכל לפרסם את העסקים הקטנים והבינוניים בבעלות נשים, הנמצאים בצמיחה, למגוון רחב של גולשים בארץ ובעולם. האתר הוא הדרך לפתוח בפני בעלות העסקים מכל המגזרים ומכל רחבי הארץ, את עולם השיווק האינטרנטי. האתר מהווה גם במה לפעילות העמותה, ובאמצעותו ניתן להירשם להכשרות, לקורסים ולפעילויות של יסמין, המוצעים לכל בעלת עסק צומח בישראל, ובמיוחד לאלו המגיעות מהפריפריה ומהמגזרים שאינם במרכז. הוא מאפשר לבעלות העסקים נוכחות וקיום קשר עם לקוחות פוטנציאליים. אנו מקוות כי האתר יצליח להביא את העסקים הקטנים והבינוניים לרמה גבוהה ביותר בארץ ובעולם. אני מאחלת לכל אחת מבעלות העסקים שלנו צמיחה אישית ומקצועית. בעיני, זו דרכנו הייחודית להביא רווחה, שוויון ודרכי שלום לאזור. הדרך ארוכה, אבל היא מתחילה כאן, בנו.

בברכה,
כיראם בלעום

צוות עובדים ופרטי התקשרות

כיראם בלעום מייסדת ומנכ"ל עמותת יסמין 
kiram@jasmine.org.il 

רוג'ט חינאוי יו"ר

ניצן ברזני אסטרטגיה ופיתוח עסקי   
info@jasmine.org.il

ארוא רינאוי- קאסם מנהלת פיתוח משאבים ושותפויות 
Funds@jasmine.org.il

נעמי קרן מנהלת יסמין דיגיטל
kerennaomi3@gmail.com

אורלי רודוי מנהלת פרסום וקמפיינים
orlirudoy@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

סיגל ריקרדו עוזרת מנכ"ל
jasmine@jasmine.org.il

דוחא אכרם מנהלת משרד ומאגרי מידע
doha@jasmine.org.il

עו"ד בלהה מצגר יועצת משפטית
bilimlaw@gmail.com

אביטל זערור רואת חשבון מבקרת
avital@us4you.co.il 

עו"ד נור ראסלן יועצת משפטית
 noormr@walla.com